Подробиці

Міністерка освіти і науки Ганна Новосад з робочим візитом відвідала Закарпаття. Разом із освітянами області обговорила плани на наступний рік. Через активізацію процесів децентралізації, планують будівництво опорних шкіл, куди будуть довозити дітей із сільської місцевості. На це з державного бюджету уже виділили 3.5 млрд.грн.

Також очільниця міносвіти торкнулася болючого для області питання– шкільних вуличних вбиралень. Їх ще досі  на Закарпатті понад сотня. Для облаштування цивілізованих вбиралень передбачили 26 млн. грн.

Що стосується мовного питання, то, за словами міністерки, з 2023 для національних меншин по-новому адаптують навчальні плани і більшість шкільних предметів діти вивчатимуть українською.

Ганна НОВОСАД, Міністерка освіти і науки України

Ми свою позицію базуємо на двох надважливих речах. Перше – щоб кожна дитина, незалежно від її місця проживання, батьків, будь-яких інших чинників, включно з етнічним походженням, мала доступ до якісної освіти в Україні і володіла державною мовою, яка є необхідного для нормального життя в українському суспільстві.