Подробиці

Злізти з газової голки і економити чимало коштів – мета проекту Сан райз, який втілили на Закарпатті. В селі Часлівці відкрили першу в Україні майстерню сонячних колекторів. Тут вчать і показують як із підручних матеріалів можна зробити напівпрофесійний колектор, який в день може нагрівати до 100 літрів води.

Леся  НОСЕНКО координатор  проекту  «САНРАЙЗ»

 

Він спрямований на альтернативний розвиток джерел в нашому краї, для того щоб стимулювати кожного, хто цікавиться альтернативною енергетикою. П люс показати практичні компоненти, тобто як діють зокрема сонячні колектори в нашому регіоні

 

Такі колектори можуть зекономити чимало коштів. Найбільша економія влітку, сонцем можна легко нагріти до 100 літрів води за півтори години. Взимку через малу кількість сонця обігріти приміщення завдяки колекторам  досить складно.

Ярослав ПАЦАРНЮК експерт  з енергетичних  питань

Вони в основному розраховані на гаряче водопостачання, на теплу воду. Вони дуже ефективні там, де потрібне велике споживання теплої води влітку. Це можуть бути міні-готелі, табори, дитячі дошкільні заклади, це дуже важливо для них.

А це  чоловіки, які помагають місцевим власноруч конструювати колектори.  Кажуть використовувати можна й підручні матеріали, тоді колектори будуть вдвічі, а то і втричі дешевші ніж, ті, які виготовляють на заводі.

Віталій  КОЛОМІЄЦЬ  майстер із виготовлення сонячних колекторів

Люди приходят, интересуются. Эта мастерская и создана что бы помогать людям. Но я повторю мы сами набираемся опыта и уже с весны мы сможем все людям оказывать практическую и теоретическую помощь. 

Тут зможуть вчитися робити для себе колектори всі закарпатці. Вчать безкоштовно. Кажуть проект покликаний для того аби Україна стала енергетично незалежною. За кілька тижнів роботи майстерні там вже виготовили 14 колекторів. До кінця року зроблять ще 4, всіх їх встановлять на сільській раді Часлівців. Далі ж активно допомагатимуть виготовляти сонячні колектори місцевим.