Подробиці

Телемарк — своєрідний стиль катання, основна відмінність від гірськолижного спуску – до лижі кріпиться лише носок черевика. П’ятка при цьому залишається вільною. Своєю назвою завдячує однойменній норвезькій провінції. Нині цей стиль катання відроджують. Зокрема, телемарк активно популяризують в Європі та за океаном, проводять Чемпіонати світу, а  в Україні ж його розвивають ентузіасти. Такі, як ужгородець Олексій Дума, який уже понад 15 років займається телемарком. І уже увосьме на Закарпатті зберуться близько сотні прихильників цього виду спорту на лижний фестиваль. «Rock&Snow Telemark-2018» відбудеться в останній вікенд зими – 23-25 лютого. Окрім власне спусків, запланували насичену розважальну програму. Зокрема, музичні виступи, квести, атракції, екскурси в історію лиж, бограч-паті під відкритим Карпатським небом та частування фірмовим глінтвейном. Ще однією родзинкою стане катання на лижах в історичних костюмах.

Олексій ДУМА

організатор заходу

Телемарк-фестиваль пройде у Міжгірському районі, село Пилипець, на схилах гори Боржава, Гибма, Великий Верх. Плануєтсья приїзд гостей зі Словаччини та Польщі. Є зацікавлені люди із Франції, Канади та Фінляндії, розвиваємося. У цьому році фест буде називатися «Rock&Snow», ми запрошуєм пограти «Текіла бенд» із Ужгорода, будуть барди із Польщі, Києва та Харкова. Буде «Бограч-паті» — будемо знайомити наших гостей із угорською та закарпатською кухнею. Плануємо різні квести, завдання на схилах. Це будуть напівспортивні спуски, більш жартівливі, аби було цікаво і весело. Я запрошую приїжджати до нас у гості не просто тих, хто катається стилем телемарк, а й усіх прихильників активного зимового відпочинку у горах – це ж чудово.

Зареєструватися до участі у фестивалі можна ТУТ (https://goo.gl/forms/gR5yQu6FyVOuNvnw2). Усі новини заходу та програма «Rock&Snow Telemark-2018» — ТУТ https://www.facebook.com/events/1585739248181728/