Подробиці

В США щороку проводять більше 250 тисяч операцій, спрямованих позбавити пацієнта проблеми з ожирінням. В Україні таких операцій виконують не більше 500. На Закарпатті їх не проводять взагалі. Відповідно Україна в цьому значно  відстає.  За даними міністерства охорони здоров’я понад 50 відсотків людей в Україні мають надлишкову вагу. Медики наголошують ожиріння потребує лікування і лікування серйозного. Про можливість такого лікування хірургічно розповіли столичні фахівці, які добре знаються на темі лікування ожиріння. Обговорення пройшло в рамках конференції, де медики з України та із-за кордону комплексно обговорили проблему ожиріння.

Андрій КЕБКАЛО хірург, професор кафедри хірургії медичної академії ім. П.Шупика

Чому проблема набору зайвої ваги має таке глобальне значення? Бо крім того, що люди страждають ожирінням, вони мають ще цілий ряд проблем – перше це цукровий діабет другого типу, друга проблема – артеріальна гіпертензія, яка часто виникає в таких пацієнтів і порушення ліпідного обміну.

Андріан РЕЙТІ асистент кафедри хірургії та практології Київської обласної лікарні

Наше завдання – просвітити лікарів, що ожиріння потребує лікування, комплексного лікування в колаборації з терапевтами, ендокринологами та хірургами. Якщо вичерпуються можливості терапевтичних спеціалістів, долучаються хірурги. І таке лікування дає гарні результати. Воно виконується лапарескопіско. В основному – це 5 дірочок. На 2-3 день після операції такий пацієт може виписуватися. І він буде повністю функціональний – він буде їсти, він буде гуляти. Але ясна річ, що будь-яка хірургічна операція має ризики. І ці операції також їх мають. Вони правда мізерні – не більше 1 відсотка, але вони є.