Подробиці

В Ужгороді пройшла науково-практична конференція для лікарів та спеціалістів зі здорового способу життя. На зустрічі обговорили проблеми надлишкової ваги та ожиріння в пацієнтів. Таких у світі стає все більше. Кожен четвертий страждає від ожиріння, а кожен третій має проблеми із зайвою вагою. Більше того в світі помирає значно більше людей від ожиріння ніж від голоду. За словами медиків це комплексна проблема, допомогти її вирішити можуть як психологи так і хірурги.

Ольга  ОЛЕКСИК  лікар-ендокринолог

Сьогодні запрошені фахівці різних спеціальностей: від терапевтів до сімейних лікарів. Лікарі вузьких спеціальностей. Нашими лекторами є гості-медики із Києва, є медики із Словаччини та Чехії, які поділяться досвідом і напрацюваннями, які вони здобули за кордоном, в європейських країнах.

Оскільки проблема комплексна, вузькі фахівці обмінялися досвідом і специфікою лікування ожиріння саме в їх напрямку, а вже за результатами доповідей виробили комплексний ряд порад для загальної боротьби із цим станом. Дуже часто пацієнтам із ожирінням потрібна допомога психолога чи навіть психіатра.

Христина ЩУБЕЛКА сімейний лікар

В першу чергу я раджу звертатися до психолога, іноді це проблема навіть психіатрична, бо дуже часто ожиріння – це лиш той симптом, що ми бачимо, а під тим існує якийсь розлад харчування. Наприклад булімія, коли пацієнт переїдає, і це все потім виходить з нього. Тому тут є багато розладів і дуже часто потрібна допомога саме психолога.

Сергій  ЦАПЕЦЬ кандидат медичних наук, учасник конференції

Основна причина ожиріння – це доступність їжі, плюс стреси, плюс мало руху. Не можна сказати, що є лиш один основний фактор, тому можна сказати, що цей дракон має багато голів і відрубати їх всі є дуже важко. Вони відростають поступово, тому треба багато лікарів у співпраці, для того аби лікарі, психологи у співпраці добре допомогли пацієнту.

Всі медики, як один наголошують: проблема зайвої ваги та ожиріння –  вкрай серйозна проблема, адже тягне за собою чимало ускладнень.

Вікторія  ПОДОЛЬСЬКА  головний лікар Закарпатської «Endo Clinic»

Це дуже актуальна проблема, адже вона асоціюється із ризиком цілого ряду сукупних патологій – серцево-судинних захворювань, діабету, онкопатологій, передчасним ризиком смерті.   

 Однак, люди дуже часто не сприймають всерйоз діагноз ожиріння і продовжують шукати іншу причину своїх проблем із здоров’ям. А це за словами фахівців втрата цінного часу і здоров’я людини.

Габріела  ЦАПЕЦЬ медичний консультант, викладач чеського університету  

На жаль, не тільки пацієнти не сприймають ожиріння як діагноз, часто і лікарі зразу не бачать той каскад. Ожиріння – це те, що я сьогодні щось переїла, а завтра в мене інфаркт міокарда. Це таке, що розвивається роками. Немає чудо таблетки, яку людина сьогодні випила, а завтра – 30 кг, які ніколи не повернуться. Якраз одна із світових проблем у боротьбі з ожирінням – це не бачення, не визнання цієї проблеми, а вже звертання на тому етапі, коли ми маємо наслідки і коли ми вже можемо корегувати, але не повернути гарну вагу. Ми можемо повернути вагу тіла, але наслідки вже можуть бути і непоправимі.

 На ожиріння дуже часто звертають увагу онкологи, кажуть саме воно може стати розвитком щонайменше десяти видів  раку.

Рімма КОНАР  лікар-онколог

Я, як онколог, завжди звертаю увагу на проблему зайвої ваги та ожиріння. Бо вона тісно пов’язана з онкологічною проблемою. Доведено, що близько 10 видів раку вони викликаються ожирінням. Тому для мене, як для онколога – це кричуща проблема. Я тішуся тим, що зібралися й інші спеціалісти. Тобто ми працюємо разом – спеціалісти суміжних спеціальностей – і ендокринологи, й хірурги, і психологи. Якщо з усіх цих ланок спільно працювати з пацієнтом, то ми будемо досягати успіху.

Подолати проблему ожиріння можна й хірургічним методом. Це власне крайній варіант боротьби. Наразі такі операції на Закарпатті не проводять. Під час зустрічі столичні фахівці розповідали більше про цей метод та можливість його впровадження. Загалом під час конференції учасники заслухали вісім професійних, фахових доповідей на цю тему, організатори переконані – ця зустріч дасть змогу кожному учаснику більш фахово та детально зрозуміти проблему ожиріння та знайти нові підходи у боротьбі з ним.