Подробиці

Свято національних культур триває! Команда Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка» у конкурсі індивідуальних проектів від Українського культурного фонду отримала фінансування на реалізацію нової програми «Казок веселкове намисто». Базується на словацькому фольклорі.

Наталія ОРЄШНІКОВА

головний режисер театру «Бавка», художній керівник проекту

Робота була цікава, складна, як завжди не вистачає часу. Раді, що до нас приїхали Павел Угер та Іван Согел. Ми багато працювали із матеріалом фольклорним, що стосується Словаччини. Працювали із художником вистави. І ви це усе зможете побачити.  

Закарпатські лялькарі продемонстрували свій масштабний творчий проект, над здійсненням якого працювали два місяці, у Малому Березному, Тарнівцях, Середньому, Сторожниці, а підсумкове свято відбулося на Театральній площі в Ужгороді. Перфоманс складається із двох частин — інтермедійного інтерактивного дійства «Казок веселкове намисто» та вистави «Про Валибука, принцесу Небійся та Довгоборода» за п’єсою словацького автора Павола Угера. До слова, драматург приїхав до Ужгорода, аби переглянути як виставу адаптували на Закарпатті.

Павел УГЕР

драматург, Словаччина

У словацькому театрі ляльок не так часто зустрінеш вистави, засновані на фольклорі, в основному це сучасні п’єси. Але якщо до репертуару потрапляє щось автентичне, адаптоване, як до прикладу «Валібук», це справжнє свято як для акторів, так і для творців, авторів та, звичайно, глядачів. Тому що у класичній казці є усе, що нам до вподоби, що викликає у нас справжні дитячі емоції: там є пригоди, магія, чари і дуже часто – гумор. І саме гумор і надихнув нас зробити цю виставу такою, як вона є. Цікаво, як ви це зробили в Ужгороді.

Обрання саме словацької тематики зумовлене тісною співпрацею із Кошицьким театром ляльок. До слова у репертуарі словаків теж є зазначена п’єса.

Іван СОГЕЛ

художній керівник Кошицького театру ляльок (Словаччина)

Ми співпрацюємо із закарпатським театром «Бавка» уже понад 30 років, ми із Кошице щороку приїжджаємо на «Інтерляльку», а ужгородці їздять на фестиваль «Вірвар» до Словаччини. Для нас це уже не просто робота, але і справжня театральна дружба. Ми одразу погодилися на співпрацю, вистава Павела Угера є у репертуарі і нашого театру, і нам приємно, що тепер її гратимуть і в Ужгороді. Про якусь конкуренцію не йдеться, головне, щоб п’єса сподобалася глядачам.

 Творча співпраця зі словацькими колегами для закарпатських лялькарів триватиме. Опісля ж завершення «Казок веселкового намиста», у «Бавці» розпочнуть підготовку до зимового святкового сезону.