Подробиці

Під шаром асфальту на набережній Незалежності виявили мощення бруківки. Працівники підрядної організації днями розпочали тут ремонт проїжджої частини, люди роботи зупинили, оскільки тяжка техніка пошкодила гілля лип, а певна недбалість робітників – коріння. Тоді ж, в Ужгородській міській раді провели засідання архітектурно-містобудівної ради, із фахівцями підготували додаток до проекту. Розглянули напрацьоване завдання на проектування капітального ремонту набережної Незалежності, який подала громадська організація «Інститут міста Ужгорода».

Олег БОРШОВСЬКИЙ
головний архітектор Ужгорода

50% містобудівної ради є архітекторами та заслуженими архітекторами. На засіданні були присутні голова спілки архітекторів Владислав Ганзел, Петро Сарваш, Ігор Броді, Олександра Вдовіна, Олександр Шеба, та ін. Пропрацювали кожний запропонований пункт, врахували думку громадськості. Згідно протоколу містобудівної ради направили завдання на проектування в Департамент житлово-комунального господарства, який є замовником цього проекту, погодили його, затвердили. Узгодили разом із проектною організацією також. Крім того, на підставі даного завдання, ми мали розробити додаток до договору щодо підряду. І згідно цьому документу (щоб люди не переживали, що щось робитиметься на пішохідній частині), включили такий пункт: «До роботи із благоустрою пішохідної зони липової алеї та тротуарів по наб. Незалежності в Ужгороді приступити після коригування проектно-кошторисної документації, згідно завдання на проектування».

У міській раді вкторе переконують: є всі необхідні погодження, копії документів (проекту капремонту та додатків до нього) — оприлюднені, і наразі немає жодних перепон для його реалізації. Про вирізання жодного дерева не йдеться, виявлену на проїжджій частині бруківку вивчатимуть. Задля цього потрібно почати роботи, поки дозволяє температурний режим, — запевняє міський голова.

Богдан АНДРІЇВ

Ужгородський міський голова

У пояснювальній записці до цього документу жодного слова немає про видалення ні одного дерева. На цій ділянці набережної Незалежності знаходиться 202 дерева (195 лип, декілька сосен, кущів). Ні одного дерева не видаляємо, ідеться про виконання робіт на проїжджій частині від пішохідного мосту до моста Масарика.

До ремонту пішохідної (тротуарної) ділянки перейдуть тільки після робіт на проїжджій частині і остаточного коригування. Підрядник повідомив: наразі потрібно проводити холодне фрезерування (зняття) асфальту з проїжджої частини. За його словами, ці роботи ніяк не стосуватимуться лип. При цьому, підрядник несе повну юридичну відповідальність за якість робіт і вартість матеріалів.

Ігор ПЕТРИК

керівник товариства «КБК»

Не можемо рухатися далі, поки не зробимо фрезивування, — це перше. Ці види робіт ніяким чином не впливають ні на що: ні на домовленості із активістами, ні на пошкодження лип. А навпаки. Згідно із технічного завдання, дасть нам змогу у подальшому вивчити, що у нас є під цим асфальтом. Друге, аби громадськість була спокійна в курсі: ми місцями на набережній, де є плитка,  проводимо додаткові вишукувальні роботи, зніматимемо близько 1 кв.м. плитки. Аби усі знали, і не думали, що іде якимось чином демонтаж цієї плитки.

Опісля зустрічі у міській раді, спілкування чиновників із представниками ініціативи #SaveNabka перенеслося безпосередньо на набережну Незалежності. Архітектори та експерти вивчатимуть додатки та інші документи щодо капремонту. До того, будь-які роботи блокуватимуть.

Людмила ЛІВАК

Представниця ініціативи «Save Nabka»

Вони підписали сьогодні тільки технічне завдання, але по суті додаток до договору ніяким чином не прив’язує техзавдання до змін, які потрібні проекту. Хочемо, аби був підписаний такий додаток до договору, який би уможливив початок цих робіт і дав гарантію, що у пішохідну зону наразі не втручатимуться. От над цим разом із юристами зараз і працюємо, відбуваються ці перемовини, як вийти із ситуації. Адже ще з’явився нюанс: під асфальтом виявили бруківку і її треба реставрувати по-хорошому, тобто треба розуміти, що ми із нею робимо.

Ініціативна група небайдужих містян #SaveNabka укотре нагадує: набережна Незалежності  є частиною історичного ареалу Малий Галагов, який мають на меті включити до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Водночас у міській раді запевняють: готові розробити програму, виділити фінансування, залучити експертів та громадських активістів, щоб спільно працювати над цим.

Тож, наразі пристрасті навколо «капітального ремонту» набережної не вщухають.