Подробиці

Більше чотирьох сотень авто очікують на перевірку перед пунктом пропуску “Лужанка”. Найбільше тут автобусів із заробітчанами. Люди стоять у черзі від 3 до 6 діб. При цьому тут немає жодних зручностей.

“сьогодні зранку привезли туалети. А на протязі 3 сутоек немає нічого:ні туалета нормального, ні помитися, і каву нормальну нема де зробити”

”ні одного бака немає, ніде викинути сміття, ніхтоне прибирає.”

Ті, хто їде у подорож — робили тести на ковід, що дійсні 48 годин. В черзі вони вже його протермінували. Анульована і бронь житла, на місце роботи добратися вчасно теж не встигають.

Олександр водій автобуса

“За ніч пройшло 4 автобуса, то за 12 годин.

Через цей пункт ропуску бо лиш він наразі пропускає. Їдемо в Іспанію. Везем туристів.. на роботу хто куда.”

Причиною такого накопичення автомобілів є введення додаткових обмежень для українців Угорщиною. Тепер для перетину кордону потрібно отримати спеціальний дозвіл від поліції сусідньої держави. Це не стосується транзитних подорожувальників. В тих, хто їде в інші країни Європи ретельно перевіряють документи, що підтверджують право в’їзду в країну призначення. Щоправда проїхати транзитом із Закарпаття можна тільки через 4 КПП

Леся ФЕДОРОВА начальниця прес-служби Мукачівського прикордонного загону

 «По Закарпаттю, на кордоні з Угорщиною це КПП «Тиса» та КПП «Лужанка». На кордоні з Румунією «Дякове» і «Солотвино»

Закарпатські ж прикордонники розводять руками. Кажуть, врегулювати ситуацію зможуть тільки коли Угорщина скасує обмеження.