Подробиці

Знову сніг – і знову рятувальники шукають загублених у горах туристів. На Міжгірщині та Рахівщині за минулу добу заблукали п’ятеро осіб.

Так, у районі гори Гимба втратили орієнтир та збилися зі шляху четверо сноубордистів, усі мешканці Львова. Шестеро рятувальників, за орієнтирами від самих загублених, уже вночі знайшли туристів.

Наталія БАТИР

речниця  УДСНС у Закарпатській області

Хлопці повідомили про це самі, вони вийшли на мобільний зв’язок, повідомили, що спустились по схилу Гимби. Зрозуміли, що заблукали в умовах поганої видимості та зателефонували до рятувальників, які вирушили на пошуки. Вже о 1 годині ночі дісталися до їхнього місцезнаходження. Обморожень, переохолоджень вони не зазнали, тож не потребували медичної допомоги. Рятувальники доправили сноубордистів до місця їхнього відпочинку поблизу Пилипця.

А от у другому за добу випадку загубленого наразі не знайшли. Ідеться про 47- річного громадянина Німеччини, який приїхав відпочивати на Драгобрат разом із великою компанією. Втім, пообіді  чоловік сам пішов кататися на лижах. А уже ввечері працівники бази, де відпочивав німець, повідомили рятувальників про його зникнення. Шукають лижника 4 гірські пошуково-рятувальні групи, спільно із лісівниками та волонтерами.

Наталія БАТИР

речниця  УДСНС у Закарпатській області

Він піднявся на гору Драгобрат, аби спуститися на лижах. У подальшому з ним ніякого зв’язку не було. На жаль, його мобільний телефон знаходиться в його номері. Тож, зв’язатися з ним ніяким чином неможливо. Було знайдено його лижі, друзі, які з ним відпочивали, підтвердили, що це дійсно його лижі. Було продовжено пошуки у цьому районі. Ідеться про полонину Урда. На жаль, ні у цій полонині, ні у прилеглих територіях туриста виявлено не було. Пошуки призупинено було о 3 годині ночі, адже існувала досить сильна лавинна небезпека та погана видимість. Рятувальна операція була відновлена вже о 5 ранку. Долучилися рятувальники із ужгородської групи, а також села Лазещина. Допомагають і лісники, які обстежують лісо-мисливські будиночки, надають допомогу волонтери (наразі їх семеро). Також місцеве населення та підприємці надали ратраки та снігоходи, аби обшукати території, де може знаходитися громадянин.

Пошуки заблукалого німецького лижника тривають досі, вертоліт поки не підійматимуть через погану видимість. За прогнозами синоптиків очікують третій рівень лавинної небезпеки, туман та хуртовини. Рятувальники укотре попереджають: лавинонебезпека у Карпатах не зникає, тому просять найближчими днями не виходити у гори.