Подробиці

Триденний фестиваль «Ужгородська палачінта» відбувся в обласному центрі Закарпаття. 10-ки видів начинок та млинці усіх кольорів веселки – зимовий фестиваль вміє дивувати.

 Інеса МАНЗУЛИЧ-ІВАНОВА

відвідувачка

» Ужгородська палачінта- це мегадрайвово, мегакласно та мегакруто. якдля діток так і для дорослих. насправді дуже класна ініціатива, хороший фестиваль. можна і поїсти, для тих хто любить попоїсти, і розважитися, для тих хто любить більш драйвові розваги і відповідно класно провести час»

Є палачінти і з шоколадом, варенням, згущенкою, мясом, та навіть рибою. Журналіст за фахом Олексадра Туранова вже вчетверте бере участь у фестивалі. Акцент робить на домашніх начинках.

Олександра ТУРАНОВА

 учасниця фестивалю

 Щодо начинок- ми використовуємо тільки домашні джеми, мама робила. ми беремо різні шоколади, топінги. людям найбільше подобається цьогоріч з ананасом і шоколадом.»

«Хабар», «Нелегал», «КПП» та «Чорний нал» — млинці з такими назвами продають в ятці КПП «Контрабас». Не тільки смачно почастувати, а ще й підняти настрій вирішили волонтери «Руху підтримки Закарпатських військових». Вони представили найбільший асортимент. Серед фаворитів солодкі млинці, каже волонтерка Еліна РЄЗНІКОВА

Еліна РЄЗНІКОВА

учасниця фестивалю

«а ще беруть нелегал. Зараз вам покажу: це отакі млинці з чорнилом каракатиці і чорвоною рибою. Вони оригінальні і люди їх хочуть спробувати »

За найсмачніші палачінти учасників нагородили Золотою палачінтовкою. Цьогоріч її отримала Наталія Ганусин зі своїми млинцями з м’ясом. Жінка зізнається- рецепт найсмачнішої Закарпатської палачінти це любов.

Наталія ГАНУСИН

володарка «Золотої палачінтовки»

«Справжня Закарпатська палачінта така як роблять наші мами, наші бабусі. Це мука, яйце, молочко, олійка і, звичайно багато багато любові. Не очікувала, що отримаю нагороду, бо наші млинці не є якісь вишукані, ресторанні. Твони такі, як ми вдома робимо, але напевно тим ми і сподобались журі.»

Цьогоріч і рекордна кількість локацій з млинцями — більше 20. Організатори також обіцяли встановити рекорд з продажу млинців. За результатами фестивалю можна буде порахувати і загальну кількість проданих.

Сергій ДЕНИСЕНКО

 співорганізатор

«Ми приблизно порахували, що така кількість учасників, з такою кількістю поверхонь –палачінтовок може виготовити за три дні фестивалю таку кількість. але ми на жаль не знайшли механізм як це точно порахувати. тому якщо ми на наступний рік знайдемо цей механізм. як це порахувати, щоб ми не були голослівні.»

 Окрім палачінти на фестивалі можна було поласувати й іншими традиційно закарпатськими чи угорськими стравами. На різних локаціях проводили конкурси, а з дітками працювали аніматори, поки батьки смакували млинцями. А завершили фестиваль  вже традиційно спалюванням  мари. Цей символ має відігнати зиму, та покликати весну. А ще ужгородці вірять, що разом з марою мають згоріти всі біди та негаразди.