Подробиці

У Закарпатській станції переливання крові відбулася донорська акція, організована молоддю Ужгорода. Наразі ситуація некритична, однак запасів не так багато. Потребують кров усіх груп. До лікарень області надходять пацієнти, які терміново потребують переливання. Часто – у великих кількостях.

Марія ФАНТИЧ, зав. відділом комплектування донорських кадрів

Зараз ситуація у нас трошки покращилася у зв’язку з тим, що, як це не прикро казати, тому що донори-родичі, якщо стається щось із рідними і близькими приходять масово. Але я не можу сказати, що ми повністю задоволені цим, тому що ми повинні мати і певні запаси. Не тільки ми спокійні, що маємо що видіти, але ми повинні мати запаси усіх груп і резусів у тому числі.

До акції долучилися студенти-медики УжНУ. Олександр регулярно здає кров. Як майбутній лікар, розуміє: ставши донором, може врятувати чиєсь життя.

Олександр ГОЛУБЕНКО, донор, студент-медик УжНУ

Вирішив здавати кров. Ми хірурги, інтерни. І мої друзі інтерни. У нас дуже велика катастрофічна нехватка крові. І з цим дуже велика проблема. Поступають люди в критичних станах, із кровотечами. І в станції переливання крові просто не можуть забезпечити таку кількість людей даною кров’ю.

За даними лікарів, чоловіки можуть здавати кров не більше 5 разів на рік, жінки — не більше 4-х. Після п’яти регулярних кровоздач рекомендується робити перерву не менше 3 місяців.