Подробиці

Останній етап боротьби позаду і Ужгород, все ж, визначився із міським головою. Однак, обласний центр відзначився і особливо низькою явкою — 23%. За даними протоколу ТВК, всього в голосуванні взяли участь понад 25 224 виборці, від загальної кількості у понад 90 тисяч виборців.

Ярослав ГУЛАН — координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області

«68 802 бюлетенів були невикористаними та погашені членами ДВК. Це ті бюлетені, які були призначені для виборців, що, в підсумку, на голосування не прийшли. Ще 902 бюлетені виборців визнано недійсними — це ті виборчі документи, з яких результат волевиявлення виборця з різних причин встановити неможливо.»

Стосовно особливостей голосування 22 листопада, то порушення також мали місце. За словами спостерігачів, зокрема на одній із дільниць виборцю членкиня ДВК видала бюлетень без пред’явлення паспорта, що заборонено Виборчим кодексом.

Лариса РОМАНЮК — довготермінова спостерігачка Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області

“На дільниці №210748, на вулиці Бориса Тлехаса, виборець намагався замість паспорта скористатися додатком “Дія”. Однак йому було відмовлено, оскільки згідно з законом виборців на дільниці ідентифікують за паспортом громадянина України. На цій же дільниці з допомогою додатку “Дія” з невідомих ОПОРІ причин намагався зареєструватися і голова ОДА Олексій Петров, однак йому було відмовлено, оскільки на момент візиту він не мав при собі паспорта у вигляді книжечки чи ID-картки. Для ОПОРИ залишається не з’ясованим, з якою метою голова ОДА взагалі прийшов на ДВК, адже він там не представився як виборець, а перебування посадової особи на засіданні ДВК чи під час голосування є ознакою порушення законодавства”

Міський голова в Ужгороді, все ж, не зміниться і Богдан Андріїв розпочне другу каденцію. Він здобув перемогу у другому турі із 12 869 голосів. Його опонент Віктор Щадей отримав 11 452 голосів виборці. У першому турі Андріїв лідирував із підтримкою 25,4%, порівняно з 17,93% голосів за Щадея.