Подробиці

Після тривал ої перерви громадський транспорт знову курсує вулицями Ужгорода.  Рух автобусів відновили 1 червня у зв’язку із послабленням умов карантину на Закарпатті.

Богдан АНДРІЇВ, міський голова Ужгорода

Ну у нас порядка 140 автобусів працює на маршрутах. Сьогодні виїхав 71. Фактично половина. Але перший день, фактично. Садочки не працюють, школи не працюють. Немає великого скупчення людей. Ми промоніторимо, побачимо, який реальний стан справ у місті.

Пані Марина більше 25 років працює у центрі легеневих хвороб, колишньому тубдиспансері. Під час карантину до роботи добиралася пішки. Та й зараз, попри відновлення руху міського транспорту, користуватися ним не поспішає.

Марина Василівна, ужгородка

Я, чесно кажучи, побоююся. Тому що, по місту іду і всі дивляться на тебе, чого в масці. Ви подивіться, тут дуже мало в масках ходять. І не знаю, як з автобусами. Мені просто обідно, що людей мало в автобусі.

Дійсно, водії зізнаються: попри довге очікування, ажіотажу немає ні на зупинках, ні в салонах автобусів.

Павло, водій

Не було стільки пасажирів. Навіть сидячих не мож було набрати.

В принципі всі знають, що треба в масці заходити. А хто не знає, ми говоримо. Або ви одягаєте маску, або ми вас не будемо брати.

Відповідні оголошення розмістили і при вході в автобус. Пасажири заходів безпеки дотримуються. Водії також їздять у масках і рукавичках.

Василь, водій

Ще і рукавички маємо.

Вроді до 22 червня всі пасажири мають бути в масках. Так само і водій. Возимо по 2-3 пасажира.

Олена, пасажирка

Ми раді, що є автобуси. Бо великі відстані пішки – дуже тяжко. Але дотримуються вимог усіх карантинних. Всі в масках.

Пільговий проїзд на час карантину відмінили. Така інформація активно ширилася мережею. В Ужгородській міській раді її спростували.  

Богдан АНДРІЇВ, міський голова Ужгорода

Це не компетенція міської ради – змінювати режим пільговий. Вони не повинні платити. Є відповідний закон. Ми не можемо відміняти пільговий проїзд для тих категорій, які мають право на пільговий проїзд.

Та все ж, через можливість перевезення пасажирів виключно на сидячих місцях, в Ужгородській міській раді рекомендують непрацюючим пільговим категоріям громадян утриматися від поїздок у час пік: зранку і ввечері. Аби  ті, які працюють могли добратися до місця роботи і повернутися додому.