Подробиці

В Ужгороді стартував традиційний  триденний «Медовуха-фест». Наметове містечко розгорнули біля «Совиного гнізда». Свою продукцію представляють найкращі пасічники краю. Привезли натуральний мед, пилок, прополіс, солодощі та косметику домашнього виробництва.

Володимир ЛЯХ, голова Асоціації пасічників Закарпаття

На сьогоднішній день у нас представлено, я так уже встиг, обійшов більше 30 торгових точок, палаток. В основному це Мукачево, Ужгородщина і Перечинщина тут представляють пасічники нашого краю мед. Родзинкою може бути куштування меду та медовухи наших виробників. Фестиваль цей ми проводимо вже 8 рік поспіль. Збираємось, зазвичай, в період Дня Святого Валентина і Стрітення.

Мукачівець Леонід належить до цілої сімейної династії пасічників. Бджільництво захопило його ще змалечку, у 8 років мав уже власний вулик.

Леонід, пасічник

Самий кращий у нас акацієвий мед. І ми його більше всього маєм.  Ще є різнотравя,  гірське різнотравя, наші польові, які є. Других медів в Закарпатті немає. Немає в нас соняшника, немає в нас гречки. А всьо остальноє такоє, що цвіте в горах. Ще маємо декілька сортів, з 10 вина, яке тоже виставляєм.

В середньому півлітра меду коштує близько 80-ти гривень. Акацієвий дещо дорожчий – 90 гривень.

Окрім меду, тут можна скуштувати сир та бринзу з гірських районів Закарпаття, ковбаси домашнього виробництва, карпатський чай та вино. «Медовуха-фест» триватиме до 17-го лютого включно.