Подробиці

Медицина та євроінтеграція: «Європейська солідарність» озвучила пріоритети розвитку Закарпаття

Першочергові завдання для Закарпаття представили кандидати в депутати до органів місцевого самоврядування партії «Європейська солідарність». Один з головних – медицина. Як відомо, хворі на цукровий діабет в першій групі ризику  до складного перебігу корона вірусної інфекції. Смертність серед таких людей на 7% вища — розповідає обласний ендокринолог Ольга Олексик. А тому інсуліном таких пацієнтів необхідно забезпечити повністю.

Ольга ОЛЕКСИК

лікарка-ендокринолог, зав. відділенням ендокринології Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака

 Пацієнт самотужки не може покрити всі ці витрати. Це є непідйомна ноша, оскільки це лікування є пожиттєвим і ні один бюджет сім’ї це не потягне. Профінансовано за рахунок державного і місцевого бюджетів 27 млн з необхідної потреби на 9 місяців, яка становить 42.6 млн. для мене важливо було б ініціювати зміни у вирішенні проблеми. Встановлення чіткого відсотку у співфінансуванні вартості.

На другому місці питання євроінтеграції. За результатами дослідження «Євромапа України-2. Рейтинг європейської інтеграції областей», з 12 місця торік  Закарпаття опустилося на 24 сходинку. Дослідження оприлюднили наприкінці вересня,а провели його Центр «Нова Європа» та Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Гірший показник, за словам Ігоря Тодорова лише а Луганській області. А це для прикордонної території неприпустимо.

Ігор ТОДОРОВ

доктор історичних наук, професор

 Новообрані місцеві ради, за участю безпосередньо «Європейська солідарність», ми зможемо покращити показники. Тобто те, що в компетенції рад – це само собою. Але не менш важливо це моніторинг державної політики з виконання угод про Асоціацію і не лише. Моніторинг виконання річної національної програми «Україна-НАТО» і інших державних програм.

Окрім представлення програм кандидатів до місцевих рад різних рівнів, народна депутатка Іванна Климпуш-Цинцадзе торкнулась питання президентського опитування у день виборів. На її думку, опитування потрібно проводити за європейськими стандартами.

Іванна КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ

народна депутатка, фракція «Європейська солідарність»

 У нас немає можливості пройти за нормальною демократичною, цивілізованою процедурою. Коли будь-які питання, які на будь-яке опитування виносяться у цивілізованій країні, вони завбачливо, заздалегідь із тим, щоб запобігти маніпуляціям, вони виносяться для обговорення. Щоб люди могли проаналізувати, винести свої висновки і тоді вже відповідати на питання.

Європейська інтеграція, нестача та якість питної води, розвиток гірських територій, екологія та робота аеропорту «Ужгород». Це пріоритети закарпатських кандидатів від партії «Європейська солідарність» до місцевих рад різних рівнів.