Подробиці

Марш захисників України до Дня Незалежності вперше відбувся в Ужгороді. Ветеранська спільнота закликала долучитися усі патріотичні сили нашого краю і в одній спільній колоні пройтися урочистим маршем. Захід стартував об 11 годині на площі Шандора Петефі біля пам’ятного знаку Борцям за Волю України.

Микола МАРЧИШАК – співорганізатор маршу захисників України, представник руху ветеранів

Про нас починають забувати. Тут починають розповсюджувати якісь міфи, що ветеранського середовища немає, що вони роз’єднані, що вони сваряться між собою. Тому була ідея показати, що це не так: що ми об’єднуємося, що ми спілкуємося, що ми здатні зібратись в потрібний момент. І, насправді, навіть сьогодні була далеко не вся частина цього ветеранського середовища, яка зараз об’єднана в Закарпатські області.

Близько 11 години учасники маршу попрямували до площі Народної. На чолі колони — рідні загиблих учасників російсько-української війни.

Микола МАРЧИШАК – співорганізатор маршу захисників України, представник руху ветеранів

Першими в колоні йшли члени сімей загиблих, тому що, насправді, перед ними ми всі в боргу, перед ними ми найбільше схиляємо свої голови. Другими йшли військові капелани – це ті люди, без котрих морально-психологічний стан в війську, насправді, був би набагато гірший. Це люди, котрі залишили також свої домівки тут – на мирні території – і поїхали на фронт підтримувати солдатів. І вже далі йшли учасники бойових дій – захисники України – і волонтери, звичайно.

Головними принципами Маршу були  відсутність партійної символіки та гасел, відкритість,  прозорість, повага.

Тарас ДЕЯК — співорганізатор маршу ветеранів

Дуже приємно було бачити, що краяни, туристи, містяни-ужгородці, вийшли сьогодні підтримати нас. Дуже багато людей йшло позаду колони, дуже багато людей було протягом маршу збоку: хтось сигналив на машинах, хтось виходив на балкони, хтось просто супроводжував нас збоку. Це було грандіозне дійство, воно ввійде в історію. В історію ввійшов попередній марш в Києві. І сьогодні ми творимо історію. Я дуже гордий, що був організатором цього маршу. Ми змогли на День Незалежності зібрати військово-ветеранську спільноту і об’єднати наш закарпатський народ в одну силу, в одну колону і пройтись маршем до пам’ятника Тараса Григоровича Шевченка – нашого пророка.

На площі Народній, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, було зачитане спільне звернення учасників бойових дій на сході України до голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова із проханням донести до Президента України, Володимира Зеленського, ряд вимог: одна з яких захист суверенітету від зовнішніх і внутрішніх ворогів.  Також було наголошено «якщо влада не буде відстоювати суверенітет та територіальну цілісність України, в тому числі в боротьбі з внутрішніми ворогами, то ініціативу в свої руки знову доведеться брати Українському народові».