Подробиці

Майже 5000 кг меду привезли пасічники з усього Закарпаття до Ужгорода на фестиваль Медовий спас. Ярмарок проводять уже всьоме, приблизно у той самий час — до релігійних свят медового і яблучного спасу та дня пасічника. 20 кращих бджолярів Закарпаття представили мед, пилок, бджолине маточне молоко, пергу, прополіс та багато інших корИсних бджолиних продуктів, вироблених протягом весни-літа.

Володимир ЛЯХ, голова асоціації пасічників Закарпаття

Низинні зони цього року досить непогано дали акацієвий мед, передгірська також, а от у гірських районах трохи пішло похолодання і гірські райони не змогли зібрати стільки меду як планувалося, але бджоли добре розвивалися і зібрали гірський мед з різнотрав’я.

Володимир Лях серед інших продуктів виділяє медовий квас, адже той у літню пору з користю вгамовує спрагу. Каже, вивчав старовинні рецепти і добився найкращого смаку напою.

Володимир ЛЯХ, голова асоціації пасічників Закарпаття

Входить мед, прополіс, віск, і витяжки трав Закарпаття, а також бджолиний пилок.

Організатори фестивалю цього року прискіпливо підійшли до оформлення торгових місць. Кажуть, відмовились від строкатих наметів і мали певні вимоги до підприємців – учасників свята.

Денис ЛАГОДІН, директор КП «Ужфест», співорганізатор фестивалю

Основними вимогами було оформлення у світлих пастельних тонах. Тобто ми відходимо від полосатих, яскравих палаток, які усім набридли. Намети можуть бути білі, або такі, які у нас уже є на підприємстві, ми їх надаємо у оренду. І виходить усе культурно, гарно без бардака.

У сквері поряд з фестивалем розмістили локацію для охочих скуштувати бограч та шашлик. Також пропонували сири і ковбаси, сувеніри, вироби з дерева. Мед продавали по 160, а акацієвий — 180 гривень за літрову банку.