Подробиці

Майстри гончарної справи зібралися в Ужгороді на професійний фестиваль. В ужгородському скансені більше 10 митців з різних куточків України вчили охочих власноруч ліпити глечики і тарілі.

Юлія Єгорова-Рогова більше 20-ти років займається гончарством. І завжди працює з у    смішкою. Розповідає: ремесло позитивне, допомагає заспокоїтись і створює настрій. А навчитися самостійно виготовляли глечики, чашки та інший посуд можна у будь-якому віці, важливо – бажання.

Юлія ЄГОРОВА-РОГОВА

майстриня

Любий вік. Це може бути від рочку до сто рочків. Спокійно. Взагалі-то з поганим настроєм, практично, не можливо робити. Хіба-що, якщо ти вже робиш, то настрій покращується.

Одну чашку придбав у подарунок, іншу зліпив самостійно. Для киянина Олександра це особлива справа — всього за 20 хвилин власними руками створив подарунок коханій.

Ганна та Олександр

туристи з Києва

Очень понравилось. Тут будете ще фактура листиков. Их можно пока не снимать. Запекается прямо с листиками. А после запекания снимаются эти листики.

Не майстер-класом єдиним. На гончарному фестивалі активно торгували уже готовими виробами з глини.  Продавчиня зі Львіщини пропонує переважно посуд з чорно-димленої кераміки.

Алла ІВАШКІВ

продавчиня (м. Червоноград)

Це береться глина, у якій є великий вміст заліза, і вигончарується на гончарному колі. Це сулія для вина, колись використовували. «Близнята» — це традиційний український виріб. Колись на поле їсти у них носили. Беруть, переважно, це для декору.

Такий посуд ніколи не виходить з моди. Екологічно чистий, приємний на дотик, з хорошою енергетикою – все частіше з декоративних полиць глиняний посуд перебирається на обідні столи.

 Олег

турист з Владивостока

Очень просто, потому что красиво, тому і понравилось. Будем использовать нормально, дома на кухне и в столовой.

Людмила ГУБАЛЬ

майстриня

Сьогоднішня урбаністика, оцей глобалізм, сьогодні майже всі речі виготовлені станками, виготовлені роботами. А те, що виготовлено людиною і ви побачите, що та ж сама їжа, вона має зовсім інший смак. Вона по-іншому смакує.

Наступних вихідних у музеї архітектури та побуту секрети своєї справи розкриють уже інші поціновувачі народних ремесл.