Подробиці

Викрали, аби нашкодити. 2500 доз вакцини зникли з холодильника Ужгородського пологового будинку. Виявили нестачу в суботу, коли збиралися робити щеплення. БЦЖ – єдина вакцина від туберкульозу, і колють її діткам на третій день після народження. Препарат вводять новонародженим  безкоштовно перед випискою, якщо нема протипоказань. А в заклад його закуповують централізовано через Міністерство охорони здоров’я. Окремо купити — не можна. Розслідуванням злочину вже займаються правоохоронці.

Йосип БУГІР

Завідувач неонатологічним відділенням

Ужгородського пологового будинку

«Смисла особо я не вбачаю в тому, що кудись його використають, тому що це має бути холодовий режим, відповідний температурний режим, тобто це скорше всього якесь злодіяння без всяких умислів продати. Це не є наркотик, не антибіотик, це вакцина , яку застосовують тільки для маленьких дітей. Ми тепер ще на 17 днів маємо, а далі нам допоможуть, район, служба охорони здоров’я . Вони вже пообіцяли нам допомогти, тобто купувати не треба буде. Тим більше вона не продається так в аптеках.»

Інеса МАНЗУЛИЧ-ІВАНОВА

Головний спеціаліст відділу комунікації ГУНП в Закарпатській області

«Повідомлення про відсутність даних вакцин, про їх зникнення надійшло на лінію 102 10 серпня, близько 19 години. За викликом виїхала слідчо-оперативна група, яка підтвердила відсутність даних вакцин, які мали зберігатися в холодильнику. За даним фактом наразі відкрито кримінальне провадження за статтею 185 ККУ, тобто «Крадіжка». Наразі встановлюються особи, які можуть бути причетними до  викрадення препарату. У медзакладі відсутні відеоспостереження, тому збираються речові докази, опитуються свідки, для встановлення обставин даного інциденту.»