Подробиці

Почесне консульство Латвійської республіки відкрили в Ужгороді. Будівля знаходиться на Православній набережній по сусідству з амбасадою Угорщини.

29-ти річний ужгородець Юрій Ігнатко призначений Почесним консулом. Чоловік прийшов на посаду з бізнесу. Роботу планує розпочати із залучення туристів на Закарпаття та проведення спільних спортивних змагань.

Юрій ІГНАТКО

почесний консул Латвійської республіки в Ужгороді

Щоб вони бачили, що у нас тут красиво, тепло, радісно. Будемо залучати вже спортсменів з Латвії. Вони вже приймали участь, але ми самі знаємо, після таких, скажім, нелегких подій, які відбулися у нашій країні, ми хочемо їх заново запрошувати, щоб вони себе почували, у першу чергу, у безпеці тут.

Представники Латвії відзначають, що відкриті до співпраці у культурній, освітній, спортивній, туристичній та в будь-якій іншій галузі. Важливо, щоб інфраструктура краю відповідала запитам охочих його відвідати

Юрій ПОЙКАНС

Надзвичайний і Повноважний посол Латвійської республіки в Україні

Це, я б сказав, дуже важливий виклик також для Закарпатської області, тому що до Словаччини, можна Угорщини доїхати до Закарпатської області це, я б сказав, легко. Для туристів з країн Балтики, без авіарейсу, дуже-дуже важко.

Латвійці запевнили, що будуть і надалі разом з Україною відстоювати інтереси незалежних держав та протидіяти зовнішній агресії.

Алдіс АДАМОВІЧС

керівник групи міжнародної співпраці з Україною Сейму Латвійської республіки

Мы продолжаем осуждать агрессию нынешней политики России. В связи с Восточной Украиной, в связи с Крымом. В будущем надеемся, двусторонние отношения Украины и Латвии будут все теснее. И отношения тоже Евросоюза к Украине и в политическом плане, и в экономическом.

З першого року війни латвійці подали дружню руку і досі групи дітей учасників АТО приймають на відпочинок та оздоровлення.

Алдіс АДАМОВІЧС

керівник групи міжнародної співпраці з Україною Сейму Латвійської республіки

С Министерством иностарнных дел говорим о том, чтобы это выделили государственны еденьги на такие нужды. Если нужно какие-то и гуманитарные, конечно, помощи и с других стран, не только из Латвии, мы тоже готовы в этом способствовать. Восточной Украине мы и сейчас через Министерство оборони помогаем несколько раз в год. 

За словами Юрія Пойканса, щоб Україна стала повноцінним членом ЄС, потрібно продовжувати реформи, судової системи першочергово, побороти корупцію. Латвія нам у цьому добрий порадник.

Юрій Пойканс

Надзвичайний і Повноважний посол Латвійської республіки в Україні

Тут є багато ідей – має Україна європейську перспективу, не має…я вважаю, якщо буде прогрес в Україні, ця європейська перспектива прийде сама. Тому що ви маєте підтримку в ЄС, це країни Балтії, це країни Вишеградського блоку, і ми дуже зацікавлені у вашому прогресу.

Почесне консульство Латвії в Ужгороді вже шоста амбасада в Україні. Надалі країна планує відкрити свої представництва і в інших регіонах нашої держави.