Подробиці

В Україні наразі офіційно та лабораторно підтверджено три випадки інфікування СOVID-19. 13 березня зафіксували першу смерть: померла 71-річна мешканка Житомирщини, яка нещодавно повернулася із Польщі. Стан інших двох пацієнтів на Чернівеччині — стабільний.

Зранку 13 березня Словаччина ввела обмеження пропуску на територію республіки (впускають  лише своїх громадян та тих, хто має посвідку на проживання). Додаткові режимні заходи запроваджує і Румунія. Уряд Чехії прийняв рішення про повне закриття кордонів, заборонивши в’їзд всім іноземцям без посвідки на тимчасове чи постійне проживання. Молдова з 13 березня закрила повітряне сполучення з Іспанією і Францією, а з 15-го – призупиняє польоти з та до інших європейських країн. Угорщина ввела посилений контроль на шенгенських кордонах з Австрією та Словенією. Потяги, автобуси і літаки з цих країн не пускають, кордон перетинають тільки громадяни Угорщини. Польща оголосила стан епідеміологічної загрози.

Через пандемію коронавірусу у світі з 15 березня закриває свої кордони для іноземців Україна. Поки що на два тижні — до 29 березня. Так вирішили на засіданні РНБО. Всі громадяни України, які зараз перебувають за кордоном, зможуть повернутися додому, — повідомляють очільники держави.

Водночас, за повідомленнями ЗМІ, деякі наші громадяни стали заручниками закритих кордонів у Європі. 120 українців, які поверталися на батьківщину з Італії, застрягли на кордоні зі Словенією.  

Нагадаємо, напередодні Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно назвала коронавірус COVID-19 пандемією загальносвітового масштабу.