Подробиці

В одному із супермаркетів Ужгорода захворіли 5-ро працівників. Всі вони вдома на лікуванні. Магазин продовжує працювати. На карантин його не закривали. Звільненням за розповсюдження інформації щодо захворювання персоналу не погрожували. Це підтвердив керівник магазину Роман Сарай. Він стверджує: щойно виявили COVID-19, одразу звернулися до лабораторного центру та лікарів.

Роман САРАЙ

керівник супермаркету

Ми в той же день, це було вечером, після того, як працівниця була досліджена, був висновок, це було 11-го числа, понеділок. Ми вже вечеромзідзвонювались зі службами, які ми знали. Було зроблено тестування всього колективу і навіть тих оренадарів, які знаходяться у межах супермаркету.

Першим на COVID-19 захворів охоронець супермаркету. Він востаннє був на роботі 27 квітня. Із цього ж дня не виходила і жінка-касир, якій згодом підтвердили коронавірусну інфекцію. Медики припускають: вона могла заразитися й від членів родини, у яких теж діагностували COVID-19. Контактних осіб визначили. І саме під час перевірки виявили: коронавірус ще у трьох співробітників супермаркету.

Василь РЕШЕТАР

нач. управління охорони здоров’я Ужгородської міськради

Хворі і контакти у числі 15 осіб були відсторонені від роботи 14-го числа ще. 15-го їх не було. Після дезінфекції, можна сказати, магазин був чистим.

Порушення у роботі магазину працівники Держпродспоживслужби не виявили.

Лілія ІГНАЦЕВИЧ

начальник Ужгородського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області

У зв’язку з цією ситуацією, яка склалась, нашою службою буде посилений контроль. Чи вони дотримуються санітарних вимог, які передбачаються постановами головного санітарного лікаря. Тобто, особистий захист, як продавців так і покупців, чи дотримуються у них дистанції, як вони проводять дезінфекцію і якими засобами.

У супермаркеті всім проводять температурний скриніг. Дезінфікують приміщення. Заклад торгівлі продовжує працювати. Всього у магазині 46 працівників, з яких 7 — у відпустці, 15-ть — відсторонили від роботи. Водночас прокуратура відкрила кримінальне провадження. Попередньо ситуацію кваліфікують за ч.1 ст. 325 ККУ, тобто порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.