Подробиці

Святковий концерт «На Старий Новий рік» презентував в Закарпатській  обласній філармонії Заслужений академічний Закарпатський народний хор. Його родзинкою став виступ фольклорного гурту «Курінець» з Краматорська Донецької області. Разом вони відтворили справжнє театралізоване дійство.

Цього року гурт «Курінець» святкує 20-річчя. Весь цей час його учасники збирають фольклор рідної землі, тому по праву носять ім»я пошуково-дослідницього колективу. Гурт аматорський, але це не заважає виконувати твори на високому професійному рівні.

Наталія КУЛІНІЧ

керівник фольклорного гурту «Курінець» м. Краматорськ

Всі ми любимо українську пісню, але деяких колядок і щедрівок ми не чули також, я так думаю, що наші колядки-щедрівки, які ми зі Сходу привезли, також тут не дуже такі популярні, оце ж і є взаємність всього цього приведе до того,  що будемо ми знати пісні/колядки вашого регіону, а ми повезем ваші колядки.

Велика країна багата на своє різноманіття. Одна коляда від заходу до сходу може звучати інакше. В горах її ритм рубаний і швидкий, у степах протяжний. Але все це додає лише оригінальності і шарму.

Наталія ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК

художній керівник Заслуженого академічного Закарпатського народного хору

Звичайно, що трошечки є в манері співу, є звичайно  в подачі, тому що все-таки у нас більше гори, а там  степовий такий звук, але дуже багато є спільного і відчуваємо величезну щирість і  величезну повагу  один до одного.

 Донецький гурт на Закарпатті гастролює вперше. Організатори туру подбали, щоб східні щедрування та колядки почуло все Закарпаття.

Віктор РУДЕНКО

співорганізатор туру, член ГО «Пенсіонери Краматорська»

цей гурт він виступав у багатьох містах України, у Франківську був, а от Закарпаття не бачило, я кажу, давайте домовимось, домовились і от так вийшло все, як то просто  видно що все це дуже гарно і воно все поєднає, я думаю, що сьогодні все видно буде, дуже гарно буде.

Цього вечора у залі обласної філармонії панувала атмосфера єднання, щирості і спільного духу. Мова української пісні, української традиції, яким не одне століття – те, що завжди об»єднує людей, чи то за святковими столами, чи то у великих залах.