Подробиці

Роман колишній військовий. У 2015-2016 рр. воював в лавах Нацгвардії на Сході України. В польових умовах під кулями  освоїв ще одну професію.

Роман  ГУСТІ  учасник проекту «Норвегія-Україна»

Людина, яка у нас хотіла бути поваром – він просто запив. В результаті я був змушений взяти продукти і готувати для всіх. Тоді мені сказали:  тепер ти будеш поваром. В результаті я став поваром, санінструктором і кулеметником.  Аби ви розуміли, що повар, то це та сама бойова одиниця і в нього більше обов’язків.  Це дуже важлива справа, бо один повар може зробити більше біди, чим цілий батальйон.

Після війська Роман переживав непростий час. Депресія, посттравматичний синдром і зневіра. Рятівною соломинкою стала участь в проекті «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему». Він спрямований на підтримку колишніх військових та членів їх родин, а саме на те, аби допомогти їм розпочати власну справу.

Ольга  КОСТЯНЕЦЬ координатор проекту «Норвегія-Україна» на Закарпатті

Цей проект, який у нас зараз триває він діє у сфері інноваційного підприємництва. Тут кожен регіон обирає для себе напрям освітнього процесу в залежності від пріоритетних напрямків регіону і необхідних місцях для працевлаштування наших випускників.

Саме навчання і отриманий кулінарний досвід у війську, наштовхнули Романа розпочати власну справу із ароматом диму. Він почав виробляти копчені м’ясні продукти. Довго експериментував, зіпсував з сотню кілограмів м’яса — допоки набив руку і вивчив усі тонкощі справи. Терпер з ковбасою, реберцями і баликом він на «ти».

Роман  ГУСТІ  учасник проекту «Норвегія-Україна»

У мене ціль – довести до ідеалу продукти, які я готую. Це не закарпатське копчення. Це гаряче копчення, яке раніше у нас ніхто не робив. Хочу довести до ідеалу ковбасу, ребра, балик і бекон. Далі буду удосконалювати все, що пов’язано із м’ясом і буду робити багато цікавих речей.  Я уже зробив кілограм 200 продуктів і стільки ж викинув, бо неправильний підбір інгредієнтів був, було таке, що недотримав температурний режим, було що перетримав чи недотримав, боло таке, що просто пересолив. Дуже багато всього портив, тепер уже слава Богу.

Освітній проект на Закарпатті реалізовують на базі УжНУ за участі ГО «Наше рідне Закарпаття» з 2018 року. Через нього пройшли 140  колишніх військових та членів їх родин. За словами педагогів, тут вони знаходять ще й чималу моральну підтримку.

Федір  ШАНДОР

керівник проекту від УжНУ

Кожен раз від 15 до 30 відсотків людей із навчання лишаються з нами у постійному контакті, тобто це ті, хто працює. Ми постійно їх консультуємо. Зараз проект ще не закінчився, а ми уже маємо перспективного, я б не сказав фермера, а саме крафтового виробника – Романа Густі. Наша консультація йому була проста: ми виїхали на місце, хоча це не входить в наші курси. Але наші відносини переростають не тільки в бізнес, але і в соціальне проектування.   ми не вчимо як треба робити ми підправляємо слабкі сторони. Ми поки не дійшли ще до кінця, не розробили брендування, позиціонування його в смм, хочеш чи не хочеш ти мусиш тепер бути в соцмережах. Ми всюди його пореєстрували і людині уже простіше усвідомлювати, що перша хвиля менеджерів його не обманить.

13 жінок та 17 чоловіків – цьогорічні випускники проекту на Закарпатті. Після навчання вони розпочнуть нове життя із новою справою. Так, як це робить Роман Густі, який переконаний, що проект «Норвегія-Україна» це його шанс до успіху.