Подробиці

Колекцію листівок виконаних в техніці клаптикового шиття можна побачити в залах Закарпатської обласної бібліотеки в Ужгороді. Її зібрала майстриня цього текстильного напрямку Ірина Лукашенко.

Ірина ЛУКАШЕНКО

майстриняз клаптикового шиття

Оця картку мені прийшла з Англії. Це моя Галя Копчан там живе. Вона українка. Ця картка з Африки – Малабу. Ця з Германії.

Оригінальність в тому, що листівки не з традиційного паперу, а з тканині і виконані в різних рукодільних техніках. Сама Ірина працює у стилі печворк.

 Ірина ЛУКАШЕНКО

майстриня з клаптикового шиття

 Спочатку створюється «топ» — те, що я хочу зобразити. Потім ущільнювач, а потім справа техніки. Техніки немає одної, бо їх дуже-дуже багато. Якраз на цих листівках технік безліч

Майстриня обмінюється листівками з однодумцями близько 13-ть років. Спілкуються, обговорюють теми робіт на форумі сайту. Його своїй Ірині подарував чоловік на свято.

Віктор ЛУКАШЕНКО

чоловік майстрині І. Лукашенко

 Була проблема на 8-березня – що подарувати нашим любимим жінкам. Ось ми подумали з чоловіком другої Ірини і вирішили зробити для наших дівчат такий подарунок на 8-березня – сайт. Найцікавіше, що сайт був зроблений непрофесійно. Абсолютно. Ми взяли самоучитель побудови сайтів і самі вручну написали

Дехто з відвідувачів виставки відкрив для себе клаптикові листівки, як нове мистецтво.

Ірина ГОПКО

відвідувачка виставки

 Велика фантазія, напевно, має бути для того, щоб зробити. По кожному клаптику, бачите, щось зробити з нього мистецтво. Коло якого можна роздумувати і кожна листівка має якийсь сюжет, тему біля якої можна роздумувати. Крім того, що це красиво, естетично, ще й надихає на роздуми.

Виставку можна побачити в Закарпатській обласній бібліотеці. Вона триватиме упродовж двох тижнів.