Подробиці

Кисень заради життя. Викладачі, студенти, випускники та усі небайдужі, які дотичні до волонтерської діяльності в УжНУ, зібрали кошти для придбання кисневого концентратора. Передали його Центру легеневих хвороб в Ужгороді. За словами генерального директора закладу, завдяки цьому апарату лікарня буде забезпечена пристроями для подачі кисню на 100%.

Василь СКРИП, генеральний директор Центру легеневих хвороб в Ужгороді

Замісна киснева терапія — це шанс на життя, це обов’язкова умова на продовження життя. В умовах середнього перебігу коронавірусної хвороби. Якщо йдеться про важкий перебіг, тоді концентратора кисню замало, потрібен тоді апарат ШВЛ. Ми придбали за кошти субвенції, із обласного бюджету кисневі концентратори, а також балони для кисню. На сьогодні у нас забезпеченість киснем майже 100%, із 50 ліжок підведений є до 49, а із сьогоднішнім подарунком від УжНУ буде стовідсоткове забезпечення.  

Подарований концентратор розрахований на подачу кисню 2 пацієнтам. Зібрати необхідні кошти на придбання вдалося за менше, ніж 5 днів. Оперативно здійснили замовлення, і уже за кілька тижнів дороговартісне обладнання приїхало в Україну.

Володимир СМОЛАНКА, ректор Ужгородського національного університету

Розуміючи необхідність підтримки киснем хворих, особливо тяжкої категорії, ми за ініціативою волонтеріату УжНУ. Вдалося зібрати більше 50 тисяч гривень, до цього процесу долучилося понад 130 співробітників УжНУ.

Крістіна ТОВТ, учасниця Волонтеріату УжНУ

Дуже позитивно також відгукнулися жителі міста, не тільки співробітники УжНУ. Буквально за декілька днів ми акцію анонсували і менше, ніж за 5 днів нам вдалося зібрати 50 340 грн, а вартість кисневого концентратора, який ми передали, понад 48 тис грн.

Цей збір коштів був першим масштабним заходом Волонтеріату УжНУ спільно з Асоціацією студентів і випускників економічного факультету. Кажуть, порадяться із лікарями та закумулюють кошти на подальші придбання, аби у майбутньому знову допомагати тим, хто в умовах викликів часу є на передовій боротьби за здоров’я краян.