Подробиці

На Закарпатті стартував  кіно-тур «Роми, яких ви не знали». Організатори презентують документальний фільм «Сім історій успішних ромських жінок». Відвідають 5 населених пунктів: Великі Лучки, Виноградів, Хуст, Мукачево та Ужгород. Розпочали тур із Закарпаття, оскільки саме тут проживає найбільша ромська громада.

Героїнями проекту стали відомі представниці ромської національності з різних регіонів України. Це жінки з неабияким досвідом, які попри перепони та упереджене ставлення суспільства, все ж змогли збудувати себе, як особистостей. Розповідають про свій шлях   до успіху, світогляд та історію роду.  Однією з героїнь стрічки стала поетеса Раїса Набаранчук під псевдонімом Рані Романі. Жінка хоче розвінчати уже роками складені міфи про ромів і довести, що вони теж заслуговують на щастя і можуть досягти успіху.

Раїса НАБАРАНЧУК, героїня фільму, поетеса

Я за те, щоб люди знали, хто ми. Що ми, цигани, не гірші за інших, що у нас є розум, що ми бажаємо усім благополуччя. І щоб увесь світ жив у здоровї, щоб думали головою, що роблять.

Режисер стрічки розповідає: задумка створити саме таке документальне кіно виникла давно. І кінцевий результат вийшов ще кращим, ніж очікували. Кожна історія – по-своєму унікальна.

Роман БЛАЖАН, режисер документального фільму

Ну процес зйомки зайняв близько чотирьох місяців. Ми побували (напевно, перечислю), наші героїні із Києва, Броварів, Ізмаїла, Одеси, Дніпропетровська, Харкова, Чернігова.

Фільм показуватимуть в першу чергу представникам ромської національності. Однак їх цільова аудиторія – набагато ширша. В Ужгороді перегляд відбудеться у п’ятницю, шостого жовтня, у читальній залі бібліотеки УжНУ о 12.00. Вхід вільний.

Відео —  Minimal Movie