Подробиці

Чудотворну ікону Божої Матері «Призри на смирення» привезли на Закарпаття. Першим її прийняв із чоловічого монастиря Києва  православний кафедральний собор в Ужгороді.  За два  дні тут уже побували понад 2000 вірян. Разом із духовенством вони просять зцілення від усіх бід та вимолюють здоров’я собі і близьким.

Димитрій  СИДОР

настоятель Свято-Хрестовоздвиженського православного кафедрального  собору м. Ужгород

Наш православний собор звик іти до святинь. А одного разу до нас прийшла сама святиня: 2 липня ввечері, о 16:00 ми з великою кількістю людей зустріли святиню із київського монастиря Введенського. Імֹ’я ікони — «Призри на смирення». 1150 років тому коли наші предки під Карпатами прийняли віру Христову в часи святих Кирила і Мефодія, вперше почули дивне слово «смиреніє». Для сьогоднішньої людини воно значить слабкий, не здатний себе відстояти, але в духовному плані смиреніє — це глибокий духовний стан віри в Бога і надія на Бога. Коли ми кожен крок робимо з вірою в Бога, то ніколи не переживаємо, що Бог нас лишить.

Після Ужгорода ікону  на півдня  перевезуть до кафедрального собору та  монастиря Мукачева. Згодом святиню побачать в Іршаві, Сваляві, Великих Лучках, Нижніх Воротах та наприкінці — у Перечині. Тож Мукачівсько-Ужгородська єпархія цю ікону отримала на тиждень. Після 8 липня її передадуть до храмів Хустської та Виноградівської єпархій.