Подробиці

Кілька годин на перевірку очікують люди на КПП «Тиса». Черга в понад кілометр утворилася із охочих виїхати  за кордон. Пункт пропуску «Чоп – Захонь» єдиний, що працює на рубежі з Угорщиною, тож швидко пропускати всіх подорожувальників прикордонники не встигають. Збільшує кількість охочих ще й те, що Угорщина послабила карантинні обмеження для деяких категорій людей. Тих, хто планує перебувати в 30 кілометрів прикордонній зоні пропускають тільки з паспортом без інших документів. Щоправда перебувати там можуть не більше доби. А от заробітчанам, які їдуть транзитом, потрібні ще й документи, що засвідчують дозвіл на постійне місце перебування чи роботи у відповідній державі. Для перетину кордону на Закарпаття їдуть люди зі всієї України. Черги утворюються як з легкових, так і з вантажних авто.

Ольга

повертається додому до  Угорщини

«Тому що відкрито лише один перехід. Відкрили би «Лужанку», ще якийсь би відкрили перехід. Хоч поїзд би один два рази в день  пустили, то було би всьо нормально»

Сергій ДЯЧУК

далекобійник

«Тут як бачите сутки можна простояти. Солярку там красти стали. Хоча минулого року не було ніяких крадіжок. А це вже в колег було. Там по 50-60 літрів крадуть. Ящики відкривають. Нема умов. В терміналі там було де в душ сходити, в туалет. А зараз все закрили. Платим гроші, а за що платим не знаю. 140 гривень, щоб заїхати в термінал, сутки простояти. Ото заплатив 140 гривень, умов ніяких тільки за стоянку.»

Ольга ТРАЧУК

речниця Чопського прикордонного загону

«Було спрощено порядок в’їзду громадян Угорщини до своєї держави. Тобто тепер вони не мусять дотримуватись карантинних заходів під час повернення до Угорщини. Що стосується громадян України, то ті громадяни які прямують у 30 ти кілометрову зону і планують там залишатися не більше 24 годин так само не мусять дотримуватись карантинних заходів.  Туристичні поїздки , з метою відпочинку ще для наших громадян не дозволені. За дві доби на вїзд в Україну прибуло майже 5 тисяч осіб, на виїзд оформлено 4 тисячі вісімсот осіб.»