Подробиці

Із увімкненими проблисковими маячками та сиренами вулицями обласного центру пронеслися карета швидкої та автівки поліції. На Закарпатті стартували профілактичні заходи під умовною назвою «Увага! Спецсигнал». Патрульні проводять такі рейди, аби перевірити чи пропускають водії спецтранспорт.

В умовах пандемії та прирісту госпіталізованих пацієнтів, на вулицях дедалі частіше можна зустріти карети швидкої допомоги. Іван Фека понад 20 років за кермом автівки невідкладної допомоги. Каже: є великий відсоток відповідальних водіїв, та все ж не всі дотримуються правил. Йдеться, передусім про культуру.

Іван ФЕКА, водій карети швидкої допомоги

Порівняно із 2-3 роки, зараз ситуація покращилася. Є різні ситуації з хворими. Бригада лікарів та фельдшерів у нас у салоні, у кабіні я сам. І я тут часто сам беру відповідальність на себе.

Попереду рейдової групи — автівка швидкої, позаду — патрульні. Цього разу за день виявили трьох водіїв, які не надавали дорогу медикам. Серед пояснень — не чули спецсигнал через гучну музику в авто, хтось просто поспішав у справах. За таке порушення складається адміністративний протокол.

Олександр КОПИТЧАК

командир батальйону УПП в Закарпатській області

Такі спецоперації проводяться кілька разів на рік. Зазвичай, водії дотримуються правил, надаючи перевагу. Але є й такі, хто порушують. Відповідно, отримують адміністративний матеріал за ч.3.ст.122 КУпАП і накладається штраф у розмірі 510 гривень.

Втім, окрім порушень правил водіями автівок, є ще й інші об’єктивні причини, які можуть спричинити небезпечні ситуації на дорогах. Це і хаотичне паркування, і затягнуті ремонти. А часу у швидкої на ургентний виклик — усього 10 хвилин. Іван Фека підкреслює: є проблемні ділянки на дорогах Ужгорода.

Іван ФЕКА, водій карети швидкої допомоги

Собранецька, перехрестя, Шумна виїзд із неї на Другетів. Проспект Свободи, де часто утворюються затори. Цей проспект не розрахований на парковку, а там паркуються. Там є два ряди, вони зайняті і ви просто не проїдете, в тому числі й швидкою. Ужгород — невелике місто, я розумію, що три смугу руху не зробиш. Ставити знаки і дотримуватися правил.

Патрульні нагадують: якщо ви бачите спецтранспорт з увімкненими спецсигналами, згідно з встановленими нормами та правилами, негайно поступіться дорогою водієві. Варто надати їм безперешкодний проїзд: зменшити швидкість, від’їхати якомога правіше, або зупинитися.