Подробиці

Відбулися незвичні змагання у селі Кострино на Великоберезнянщині.

Марія ЗАБОЛОТНА

учасниця змагань

Лавор — це велика залізна миска, на якій теж можна кататися. Це уже дворічна така фішка, аби довести: у Карпатах є сніг, сюди можна і треба їздити. Кататися на санках, лижах, лаворах. Якихось спеціальних навичок не потрібно, добре було б, аби ваш друг вас підштовхнув, аби спуск був ще більш феєричним.

До участі у змаганнях зареєструвалися понад 20 людей. Загалом спуск на лаворах у трьох категоріях — одиничних, на швидкість та парних — тривав більше 2 годин.

Федір ШАНДОР

туризмознавець, автор ідеї змагань

Традиційно умовні спортсмени візьмуть участь у трьох спусках: одиночний, на час та парний (коли двоє їдуть на одному лаворі). Минулого року ми провели чемпіонат Європи, цього року це Чемпіонат світу. Таким чином у цю безсніжну зиму, все ж таки, хочемо показати, що на Великоберезнянщині є сніг. І тут можна весело провести час, і дасть таку родзинку для місцевого відпочинку.

І хоч загалом зима була безсніжною, все ж на курортах Закарпаття траси для спуску «засніжили». І ще чекають на туристів. Тим більше, в області готові запропонувати цікаві атракції.

Ернест ЗАВАДСЬКИЙ

співорганізатор змагань

Цей сніг створюється технічно. Під час морозу спеціальна пушка через форсунок видає сніг, і він випадає на землю. Тож, зі снігом проблем немає, було використане спеціальне обладнання, яке є всього на двох курортах України, таке покриття підходить як для звичайного катання, так і для такого типу змагань.

Ось так на вершині траси готувалися учасники. Кажуть: великі миски можуть розганятися до великої швидкості, а спускатися можна і не тільки на лаворі.

У номінації «Найшвидший лавор» перемогу святкувала Марія Мотиль. Секрет її успіху — позитивний настрій та дружня підтримка.

Марія МОТИЛЬ

переможниця у номінації «Найшвидший лавор»

Ми робимо таке як міні-шоу, ми веселимося самі, і визначаємо переможця. А які змагання без переможців? Секрет моєї перемоги? Він співпадає із секретом з’їзду на лаворах: хороший настрій, а також бажання перемогти. Ні руки, ні ноги у мене не болять, так, все мокре. Але мені спекотно, і це гарні емоції, так і працює.

А от найдовшу дистанцію під час спуску на лаворі подолала студентка УжНУ Ганна Бокоч. Для неї перемога — не головне, важливіші емоції післясмаку.

Ганна БОКОЧ

проїхала найдовшу дистанцію спуску на лаворі

Я рада, що сталося так, що я пішла учасником, мені це дуже сподобалося. Надіюся, наступного року теж візьму участь. Дуже щаслива, що виграла перше місце. Ура!

Наступного року організатори планують залучати ще більше учасників. Обіцяють хороші емоції. А наразі сезон гірськолижного відпочинку на Закарпатті триває, траси готові приймати туристів як мінімум до початку теплої весни.