Подробиці

Історичний максимум води фіксують на річках Закарпаття. Протягом двох діб в області випала двомісячна норма опадів, що спричинила швидкоплинний паводок на більшості річок. Поблизу села Тур’я Пасіка  на Перечинщині в ніч на четвер відбулося перевищення історичного максимуму. Останній раз така вода була під час катастрофічної повені 1998 року.

Галина ШТЕФАНЯК

мешканка с. Тур’я Пасіка

Нє це вперше у нас, у нас трошки тільки виходило чуть-чуть, так, і всьо а це в перший раз, за 27 років, скільки я тут проживаю, це перший раз.

Вода в Тур`я Пасіці порвала берегоукріплення, дороги та підтопила обійстя.

Тетяна КОНЮК

мешканка с. Тур’я Пасіка

Ми тут прочищали оцей потічок усю ту нехаруту, все ми витягали, колеса там у чоловіка під стіною стоїть, дрова повтікали від нас, бо ми не в силі були утримати в такій воді, що ми могли, те ми зробили, а друге ми не можемо,  бо видите, бо вода ще і тепер тече. Там уже у нас ходять, бо була мало центрального пуття, вже всьо хлопці самі перегородили, щоб машини не йшли.

Зливові дощі на Закарпатті призвели до паводків у 6-ти районах області, — повідомляють рятувальники. Найбільше постраждала Перечинщина та Іршавщина. Загалом підтопленими залишаються 126 дворогосподарств, майже 900 гектарів сільськогосподарських угідь та пасовиськ, зруйновано шість мостових переходів.

Загони рятувальників працюють над ліквідацією наслідків негоди у всіх критичних точках області. Залучають техніку для відкачки води.

За даними Закарпатського Управління ДСНС: паводкова хвиля наразі рухається у бік Ужгородського району. Води уже вийшли на заплави.

Наталія БАТИР, прес-офіцер управління ДСНС в Закарпатській області

Але панікувати не варто. Адже підрозділи держслужби знаходяться у підвищеній бойовій готовності. Тож, за необхідності вони нададуть допомоги. Поки що затоплення дворогосподарств, або сільськогосподарських угідь на території Ужгородського району та міста Ужгород не зафіксовано.

І хоч на території області дощі ще тривають, Закарпатський гідрометцентр прогнозує, що зливова хвиля вщухне найближчими днями.