Подробиці

Фотовідбитки стану, який важливо розуміти. «Життя після насильства» у світлинах 4-ох авторок продемонстроване у галереї «Malo mesta» в Ужгороді. Фотографині досліджували реальність жінок, які тривалий час були жертвами проявів насильства.

Христина ГУБСЬКА – фотографиня

«Цей проект покликаний показати, що таке насилля і що відбувається із жінками які пережили це. Що стається з ними, коли це все закінчується, що все таки є життя після насилля.  Загалом, в мене є хороша відсилка. Я дуже люблю фільм Луки Гваданьїно «Я — це любов». Цей фільм для мене маніфест того, що будь-яка людина сама по собі цінна. Ти і є любов і кожна людина — любов. Тому, не можна принижувати гідність, навіть якщо тобі здається, що ти маєш на це право.»

Мета проекту і виставки — це спроба показати глядачеві, що насильство може торкнутися будь-кого, тож і протистояння йому – це справа кожного.

Вікторія СИМУЛИК – соціальна педагогиня Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги

«Зараз, коли вже минув певний час, як ці люди зі світлин, живуть нормальним життям, однаково відлуння насильства воно просто так нікуди не зникає. На світлинах ми можемо бачити наскільки це насильство відображається не тільки на житті, а й на самій особистості, сімї в цілому, стилі життя, на їхніх мріях. На те, як вони говорять, як себе почувають у цьому житті. Тому мені здається, що саме таке унаочнене мистецтво найкраще без слів демонструє, як такі соціальні проблеми відбиваються на житті людей, зокрема жінок.»

Виставка відбувається у рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». За підтримки команди «Кризового центру» та департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА. Авторська концепція експозиції належить режисерці документального кіно, фотографині Любові Дураковій.

Любов ДУРАКОВА – фотографиня, режисерка документального кіно

«Через фотографію потрібно розповідати про важливе. Досліджувати, розповідати історії. Саме мистецтво часто змушує задумовуватися над проблемою.»

Друга частина виставки «Життя після насильства» доступна від 26 листопада у атріумі Закарпатської ОДА. А вже незабаром відбудеться захід, на якому героїні фотовиставки особисто розкажуть про своє життя та випробування у ньому.

Олександра МЕЛЬНИЧУК – директорка Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги

«Захід, який відбудеться вже 2-го грудня, це будуть сфокусовані інтерв’ю із героїнями фотовиставки, де вони розповідатимуть свої історії. Про те як вони пройшли до життя без насильства. Запрошуємо також долучатися до усіх інших заходів які відбуватимуться. Усю інформації ми публікуватимемо на офіційних сторінках «Команди кризового центру» у соцмережах.»