Подробиці

Агенція регіонального розвитку Закарпатської області працює вже майже три роки.  Об’єднала сектор бізнесу, влади, освіти, науки, ЗМІ і громадськості. Один із ключових пріоритетів Агенції — написання і реалізація успішних проектів. Поряд із цим – активно працюють над залученням інвестицій, створюють спеціальний Центр обслуговування інвестора та Центр сталого туризму.

Віталій ПОПОВИЧ, директор Агенції регіонального розвитку Закарпатської області

Ще один напрямок – це просування експорту. Область традиційно експортувала в силу географічного розташування. Але ми будемо допомагати виробникам і експортерам виходити на неочевидні ринки. Ще один напрямок – це розвиток державно-приватного партнерства. Це прекрасна можливість розвязувати проблеми, які у нас є, за рахунок приватного капіталу.

У рамках проекту «Розвиток інституційної спроможності Агенції» організували масштабний дводенний тренінг. Навчали розробляти успішні проекти.

Павло РЯБОКОНЬ, керівник проекту «Розвиток інституційної спроможності Агенції регіонального розвитку Закарпатської області»

Сьогодні ми бачимо одну із активностей – це розвиток людського потенціалу. Ми вкладаємо в знання, в людей, у нашу регіональну мережу, яку ми намагаємося вибудувати в рамках цього проекту. Ми шукаємо однодумців, експертів, яких навчаємо. Які будуть виконувати з нами завдання, які будуть покладені в розвиткові моменти нашої області.

Лектор тренінгу – один із кращих фахівців у сфері проектного менеджменту, В’ячеслав Топоров. Каже: намагається донести учасникам базові поняття і навчити перетворювати важливі для громад ідеї  на якісні, успішні проекти.

В’ячеслав ТОПОРОВ, радник з питань розробки та впровадження проектів

Проектний підхід використовується все більше і більше. Щоб розподіляти наявне фінансування. І, відповідно, покращення знань розширення спроможності регіональних суб’єктів готувати якісні проекти, які відповідають місцевим потребам, які дійсно пропонують цікаві інноваційні способи вирішення наявних проблем.

Учасники тренінгу — активні люди із 12 міст, сіл та селищ Закарпаття, що мають ідеї, як покращити життя в своєму регіоні. Це представники органів влади та місцевого самоврядування, бізнесу, медицини, депутати сільських, селищних, районних та обласних рад, старости сіл, керівники громадських організацій і благодійних фондів. А також – всі працівники самої Агенції регіонального розвитку Закарпатської області.

Емілія Крічфалушій – речниця Вільховецької ОТГ. Їхня ОТГ –  це 6 населених пунктів, 3 сільські ради та 13, 5 тисяч населення. Емілія прийшла на тренінг уже із готовими ідеями для проектів.

Емілія КРІЧФАЛУШІЙ, речниця Вільховецької ОТГ

Що мене найбільше зацікавило прийти саме на цей тренінг – це те, що вони будуть вести супровід. Ми тут вчимося спочатку, будемо розбирати дерево проблем, як їх вирішувати, які писати проекти, проектні заявки. А після вони будуть вести супровід, чи ми правильно пишемо ці проекти. Щоб ми подавали, щоб ми були успішними. Бо наразі є проблема із залученням коштів до громад.

Цикл подібних тренінгів Агенція регіонального розвитку Закарпатської області буде продовжувати і надалі. Всього у рамках проекту організують 6 подібних навчальних модулів.