Подробиці

На ужгородських фехтувальних доріжках у першому залі СК «Юність» – гаряче. Закарпаття приймає третій етап цьогорічної Всеукраїнської дитячої ліги Миронюка із фехтування на шпагах «Горець 2020».

Сергій ГОРЕЦЬКИЙ, головний суддя змагань

Започаткували ми її проведення саме із Ужгорода. 6 років тому цю лігу ми вперше її провели тут в залі Ужгорода. Представлені усі обласні центри, де культивується фехтування, а також завітали гості із Словаччини. Ми готуємося до наступних стартів, які будуть в Харкові. Фінальна частина  — великий фінал 16-ти – відбудеться у Києві. Наші діти традиційно потрапляють до дитячої еліти. 

Цьогоріч змагання тривали протягом двох днів, а участь взяли фехтувальники зі всієї України. Окрім того, приїхали гості зі Словаччини – сусідньої Сніни. Урочистий старт змаганням дав чинний чемпіон світу та Європи з фехтування на шаблях (кадети, юніори) — ужгородець Василь Гумен. І поділився своїм секретом успіху.

Василь ГУМЕН, чемпіон Європи з фехтування на шаблях (юніори)

Якості характеру? Треба не боятися, виконувати свою роботу, яка була на тренуваннях, бути впевненим і не боятися. Багато тренуватися, без цього нікуди. Виходити і  робити те, до чого готувався.

Загалом протягом двох днів на доріжки вийшли майже 300 шпажистів та шпажисток: щодня змагалися у 4 категоріях. Закарпатські фехтувальники відзначилися двома медалями, ще із десяток увійшли до ТОП-16. Серед них і одна із претенденток на місце у національній кадетській збірній  — ужгородка Ксенія Куштан.

Ксенія КУШТАН, ужгородська фехтувальниця

Нещодавно на турнірі у Києві я стала переможницею, так це було непросто. Але вдома фехтувати складніше: тут всі знають, як я готова, що буду робити. Так само і я знаю, що будуть робити. Тут у мене є дещо більший страх.

Лідерами серед виборених нагород на закарпатському етапі є вихованці Львова — постійні учасники турнірів на Срібній землі.

Зоряна СЕМЕРЯК, віце-президентка Львівської академії фехтування

Ужгород завжди радо нас приймає. Львів завжди підтримує ваші змагання своєю участю. Розвиток дитячого спорту дуже важливий. Без нього немає спорту вищих досягнень. Адже треба забезпечити дітей базою, тренерами, підготовкою належною для того, щоб Україна гідно могла належно представляти наше фехтування на міжнародній арені.  

Спортсмени отримали необхідні залікові пункти, аби після завершення усіх етапів Всеукраїнської ліги якнайкраще відфехтувати у великому фіналі (який наприкінці сезону відбудеться у Києві). Чемпіонів та призерів — вісімки найсильніших — нагородили оригінальними медалями, кубками, тематичною фехтувальною сувеніркою та смаколиками.