Подробиці

Відзначення 72-ї річниці Ужгородського національного університету розпочали з урочистого відкриття пам’ятного знаку борцям за свободу та незалежність України. Біля ректорату зібралися учасники бойових дій, студенти, викладачі та випускники вишу.

Ігор КОРОЛЬ, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ

Ця ідея виникла у ректора, Володимира Івановича Смоланки. Ми справді гордимося тими нашими студентами, які борються за Україну. Ви бачите, тут і присутні наші випускники, які брали участь у бойових діях, Народні Герої.

Ескіз пам’ятника розробляли викладачі та студенти кафедри міського будівництва і господарства УжНУ. Принципово обирали тільки природні матеріали, які асоціюються із Закарпаттям. Тому камінь видобували саме із Карпатських гір.

Діана КАЙНЦ, проектант памятника

У січні ми перші ескізи планували. Потім випав сніг, камінь шукали вже, коли потепліло, весно. Встановлювали вже під осінь.

Пам’ятник, за словами авторів, це найменше, що вони могли зробити в знак поваги до захисників України. До слова, на цьому урочистості до річниці університету не завершуються. Зокрема, відбудеться розширене засідання Вченої Ради, міжнародна науково-практична конференція та розважально-концертна програма.