Подробиці

Двері до ЄС – відкрито. Президент України Петро Порошенко прибув до Ужгорода на урочистості з нагоди безвізу. Голова держави відвідав українсько-словацький пункту пропуску Ужгород-Вишнє Нємецке, де прийняв участь у церемонії відкриття символічних дверей до Євросоюзу. По той бік сцени на Петра Порошенка чекав Президент Словаччини Андрей Кіска.
У своєму виступі Президент України вкотре підкреслив історичну значимість введення безвізу України з ЄС, та продемонстрував власні з Мариною Порошенко біометричні паспорти.
Петро ПОРОШЕНКО
Президент України
Знаєте, хочеться сказати «Yes», ми це зробили! І я вас з цим вітаю. Я впевнений, що цей день 11 червня назавжди закарбується в історії України, як остаточний вихід нашої держави з Російської імперії і повернення України до родини європейських народів. Ми не просто відкриваємо двері і право для безвізових подорожей для більше 4-ох мільйонів українців які мають біометричні паспорти. І на сьогоднішній день ці паспорти більше не потребують жодних віз, жодної паперової волокіти, жодних зборів, жодних черг. Це значно збільшує цінність українського паспорту
У свою чергу, Президент Словаччини, Андрей Кіска, закликав українців не зупинятися на досягнутому, та продовжити роботу над реформами в Україні.
Андрей КІСКА
Президент Словаччини
Це прекрасний день як для українців, так і для словацького народу. Заради цієї події було витрачено багато зусиль, та виконано багато роботи. Україна виконала свої обіцянки, те саме зробив і Європейський союз. Так і має бути. Кожен повинен виконувати свої обовязки. Хочу вас закликати, аби ви не зупинялися. Аби і далі працювали над втіленням реформ. Звичайно, це потребує чимало зусиль. Але повірте мені, результат буде того вартий. Для вас це буде вигідно
Нагадаємо, вже від 11-го червня українці з біометричними паспортами мають можливість подорожувати без віз до країн ЄС та членів Шенгенської зони за межами Євросоюзу.