Подробиці

Якісні освітні послуги — для кожного. Таким є гасло інклюзивно-ресурсних центрів або кімнат, які працюють в усій Україні. Подібний понад рік діє в Ужгороді. Мета центру — допомагати дітям із особливими освітніми потребами стати повноцінними членами соціуму.

За ініціативи Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування,  за підтримки Програми U-LEAD з Європою, 15 освітян із крайових ОТГ та кращих спеціалістів області в Ужгородському інклюзивно-ресурсному центрі провели круглий стіл. Тема — організація надання послуг інклюзії у громадах.

Павло РЯБОКОНЬ

радник з муніципальних питань Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування 

І по концепції ми бачимо, що інклюзивні послуги повинні бути наближеними до людей, до отримувачів освіти. Звідси люди поїдуть зі знаннями. Фахівці Ужгородського центру (а саме: психологи, логопеди, олігофренопедагоги) виступили із доповідями, поділилися досвідом використання методик. Усе, що стосується контенту інклюзивної освіти. Цей досвід буде необхідним для створення ресурсних кімнат на базі установ загальної середньої освіти у об’єднаних територіальних громадах області.

Подібні навчання у галузі впровадження інклюзивних послуг у освіті для представників ОТГ будуть проведені й надалі. Центр розвитку місцевого самоврядування уже запланував тренінги, зокрема один відбудеться в інклюзивно-ресурсному центрі на Свалявщині.