Подробиці

Донорська кров рятує життя. На Закарпатті стартувала акція «Тиждень милосердя». В обласній станції переливання кажуть: таким чином намагаються привернути увагу містян до проблем із нестачею крові. На сьогодні це єдина інстанція на Закарпатті, яка обслуговує з десяток лікарень. Потреби великі, а запасів – мало. Дефіцит донорської крові є завжди, — зізнаються медики. Найчастіше не вистачає рідкісної — резус мінусної групи. На заклики лікарів відгукнулися закарпатські поліцейські. Більшість із них –донори «зі стажем». Акція ж триватиме до кінця тижня. Усі охочі можуть прийти і здати кров. Процедура займає до 15 хвилин. Перед здачею протягом доби не можна палити, вживати алкоголь, кисломолочні продукти та молоко. Донором може бути людина, віком від 18 років, вагою від 50 кг., яка не хворіє гепатитом, не приймає антимікробні препарати та антибіотики.

Після забору крові донор від станції отримує грошову компенсацію на харчування, а також довідку від лікаря на два дні відпочинку від роботи, чи навчання.

Марія ФАНТИЧ, завідувачка відділенням комплектування донорських кадрів

Вчора десь близько 30 чоловік було. Очікуємо, що може буде більше. Це перші дні. А відтак чимдалі, тим більше людей буде. Я дуже надіюся на це.

Валерій НАЙМАН, донор, заступник начальника Управління патрульної поліції Закарпаття

Сьогодні нас 10 чоловік прийшло. Але ще цілий день попереду. Сьогодні будуть ще приходити. І знаю, на завтра ще 5 чоловік має бути.