Подробиці

16 реальних історій людей, яким довелося стикнутися особисто із проблемою домашнього насильства. 16 експонатів, якими було вчинено домашнє насильство. В Ужгороді триває тематична виставка «Річ у тім…». Вона відбувається за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України, Закарпатської ОДА, Управління дотримання прав людини Національної поліції України.

Тетяна ЩЕРБА

представниця Управління дотримання прав людини Національної поліції України

Це 16 реальних історій з життя, це 16 кейсів, імена героїв змінені, захист персональних даних. Це повідомлення, які приходили на 102 до поліції. Це те, з чим працювала поліція. Це 4 різні види насильства, де розповідається чиясь страшна історія.

Домашнє насильство ближче, ніж здається. На виставці представлені предмети, які мали місце в реальних подіях, пов’язаних з домашнім насильством. За словами пані Тетяни, зараз виставка триває в усій Україні.

Тетяна ХОРОШИЛОВА

психологиня Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги  

В Києві проходить така виставка, але там представлені речі саме, артефакти. Тобто, треба було чекати, щоб вона приїхала, мандрувала. Тому ми запропонували таку ініціативу, щоб нам прислали фотографії і ось таке нам підготували. Речі, які тут представлені – це ті речі, які стали знаряддям у скоєні злочину – домашньому насильстві.

На експонатах, крім уривку самої історії і фото, є QR-код.  Після того як Ви, за допомогою смартфона, скористаєтесь цією функцією, зможете почути кожну історію.

За статисткою в Україні чи не кожна четверта жінка стикається із проблемою домашнього насильства. Та цькування не стосується лише жінок. Реальність є такою, що насильство не має кордонів: будь-хто може постраждати, незважаючи ані на соціальний статус, ані на фінансове положення.

Тетяна ХОРОШИЛОВА

психологиня Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги

Домашнє насильство стосується кожного. Якщо ми виховаємо нульову толерантність до насильства, то це явище можна сподіватись подолати.

Так склалося, що насильство вважається чимось, що притаманне лише «неблагополучним» родинам. Мовляв, брак коштів, погані звички, відсутність освіти – це зрозуміла середовище для насильницьких дій. Та от пані Ірина цей міф спростовує, каже, що постраждати може кожен.

Ірина

відвідувачка

Тому що я знаю реальних людей, які постраждали від домашнього насильства, ну і серед рідних, не найближчого оточення, у мене теж такі були, тому мені було важливо прийти, почути, подивитись. Я дійсно вважаю, що це така тема, про яку важливо говорити, важливо не мовчати і не боятися емоцій, не боятися осудження. Коли хтось один починає говорити, то це дає сили іншому сказати вголос.

За офіційними даними, щороку до Національної поліції України надходять понад 150 000 звернень, пов’язаних із домашнім насильством. Та як наголошує Тетяна Щерба – справжні цифри значно вищі.

Тетяна ЩЕРБА

представниця Управління дотримання прав людини Національної поліції України.

Є люди, які просто бояться повідомляти про домашнє насильство, вони бояться комусь про це сказати, бояться наслідків, вони соромляться того, вони бояться осудження. Тому так багато людей, які просто мовчать. Головна суть – «розірви коло» — не мовчи.

Запобігти домашньому насильству можна – потрібно просто звернутися по допомогу. Пам’ятайте: у випадку цькування варто телефонувати до поліції за номером 102.

Нагадуємо, що в Києві виставку можна побачити на Михайлівській площі. В Ужгороді виставка триватиме  до 10 грудня в галереї Malo Mesta на вул. Швабська 25а .