Подробиці

Медики із усього Закарпаття з’їхалися до Ужгорода, аби взяти участь у масштабному міжнародному науково-практичному семінарі «Сучасні можливості лабораторної медицини. Клінічне застосування цитологічних та загальноклінічних методів дослідження». Організаторами заходу стала мережа лабораторій «Астра-Діа» та фірма «Лабвіта», яка є дистриб’ютором сучасного лабораторного устаткування і співпрацює з найкращими світовими виробниками. Долучився до організації семінару і Департамент охорони здоров’я Закарпатської ОДА, зокрема саме на запрошення департаменту до Ужгорода приїхали понад 120 медиків з усієї області.

Микола ГРУШОВСЬКИЙ

головний позаштатний спеціаліст, експерт Департаменту охорони здоров’я з клінічно-лабораторної діагностики

Такий масштабний захід – один із перших у нас на Закарпатті, такого рівня. Він буде корисний як для лікарів-гінекологів, так і для лаборантів. Сучасна лабораторна медицина рухається уперед, фахівці мають володіти знаннями міжнародного рівня. Ми запросили акушерів, гінекологів, лікарів-лаборантів, запросили також представників університету УжНУ, діяльність яких пов’язана із лабораторною діагностикою.

Окрім закарпатських лікарів, до Ужгорода прибули медики  із Києва, Тернополя, Хмельницького, Львова та Вінниці. Ключовою темою семінару стало здоров’я жінки, важливість своєчасного діагностування незворотних змін, які можуть призвести до важких захворювань, зокрема раку шийки матки.

Неля ЛАЗАР

генеральний директор та співзасновник Медичної лабораторії «АСТРА-ДІА»

Це надзвичайно важливий захід, він набув міжнародного формату, бо до нас приїхали доповідачі з Франції та Білорусі. Не тільки лікарі-лаборанти отримали корисну інформацію, але і лікарі інших спеціальностей, багато чому навчитися. Учасники мають можливість отримати багато корисної інформації та знань, які зможуть застосувати у своїй медичній практиці. Будемо сподіватися, що це дасть змогу покращити рівень діагностики, особливо цитологічних досліджень, у нас на Закарпатті.

За участь запрошених фахівців відповідала всеукраїнська компанія «Лабвіта». Фахову доповідь прочитала завідувачка кафедрою фундаментальної медицини київського Університету ім. Т. Шевченка Вікторія Хоперія, про сучасні можливості мікроскопії розповів кандидат медичних наук з м. Гродно (Білорусь) Микола Оганесян. Однією із ключових доповідачок заходу стала відома доктор Айтсемік Харутюнян із Франції. Експерт Міжнародної академії цитології під час семінару мала кілька доповідей на тему цитологічних досліджень, які є важливими у питанні вчасного розпізнавання раку.

Айтсемік ХАРУТЮНЯН

експерт Міжнародної академії цитології з валідації методів рідинної цитології, Франція

Я хочу подякувати компанії «Лабвіта», яка мене запросила до Ужгорода. Ціль моєї доповіді — говорити про сучасні технологічні платформи, які можуть нам допомогти у вирішенні складних питань, зокрема й уведення в дію на території України регулярних скринінгових програм, які допоможуть покращувати діагностику, особливо лікування раку в Україні.

Із доповіддю про діагностику вірусу папіломи людини виступила провідний спеціаліст молекулярної лабораторії, старший лаборант «Астра-Діа» Алла Патрус.  Вона ознайомила присутніх зі специфікою проведення досліджень, розповіла про особливі комбінації результатів у діагностиці вірусу папіломи людини.

Алла ПАТРУС

провідний спеціаліст лабораторії молекулярно-генетичних досліджень «АСТРА-ДІА»

Папілома вірусна інфекція наразі вважається однією із інфекцій, яка викликає ракові та передракові стани шийки матки. Тому діагностика вкрай важлива, навіть для моніторингу, скринінгу папіломи вірусної інфекції. В нашій лабораторії ми можемо запропонувати декілька позицій для дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції як кількісних, так і якісних визначень.

Під час перерв науково-практичного семінару для всіх зацікавлених проводили показ новітнього лабораторного устаткування від кращих світових виробників.

Медична лабораторія «Астра-Діа» іще раз акцентує на важливості своєчасного діагностування захворювань, закликає дбати про себе, вчасно проходити обстеження та піклуватися про власне здоров’я.