Подробиці

Громадська організація «Щасливі діти» реалізовує новий проект «Екоініціатива Остра» у селі Кам’яниця на Ужгородщині. Остра – це унікальний природний об’єкт, який тут знаходиться.

Людмила СЮЗЕВА, співзасновниця ГО «Щасливі діти»

Унікальність його в тому – що це високогіря вулканічного пасма. Тобто це такий унікальний для України тип ландшафтів, де є чимало і червонокнижних видів рослин. Мета всього проекту – згуртувати громаду задля збереження цього ландшафтного заказника. І для того, аби поінформувати громаду, тому що багато жителів села не знають, що Остра – це ландшафтний заказник місцевого значення.

У рамках проекту організували у Кам’яниці екошколу. Дітлахи відвідують її тричі на тиждень. Щоразу для них готують нову програму.

Альона БУЛИНА, викладач екошколи

Найкращий формат для них – це більше ігрова форма. Максимум 10-15 хвилин теорії, розбавленої відео, мультиком, рухливими заняттями і , звичайно, щось зробити своїми руками.

До реалізації проекту долучилася Кам’яницька сільська рада. Головне для них – це дати зрозуміти громаді, що такі унікальні природні об’єкти, як Остра, потрібно берегти: не рубати дерева, не залишати сміття, не випасати худобу і не зривати рідкісні рослини.

Марія КОВАЛЬ-МАЗЮТА, сільський голова Камяницької сільської ради

Прийшов зараз той час, коли спільними зусиллями сільської влади, громади, ГО «Щасливі діти» вдасться зробити щось для заказника таке, чим ми можемо потім гордитися.

Дітлахи з цікавістю ходять на усі заняття. Цього разу саджали квіти у горщики. Після чого забрали додому і обіцяли їх доглядати.

У рамках проекту встановлять також інформаційний стенд біля ландшафтного заказника «Остра» та разом з громадою облаштують територію цього природнього об’єкта.