Подробиці

До Дня української писемності ужгородці під час диктанту перевіряють свої знання

Оксана Бідзіля бібліотекар, за освітою – філолог. Жінка уже вчетверте пише диктант єдності. Це чудова нагода перевірити свої знання. Спеціально не готувалася. У своїх силах цілком упевнена. Адже результати попередніх диктантів жінку не розчарували.

Оксана БІДЗІЛЯ

пише диктант єдності

Я навіть жалкувала, що не послала свої диктанти на перевірку. Хороші, я потім звірялась і достатньо так грамотно.

Цьогоріч в українському правописі є ряд змін. Ось до прикладу, за новими правилами потрібно говорити не індик, а индик, не проект, а проєкт, а ще павза, авдиторія. Проте, новий правопис нікого не лякає.

Людмила

пише диктант єдності

Я не готуюся, я минулого року писала. Я український філолог і кожного року хочу себе перевірити.

Євгенія НАПУДА

пише диктант єдності

Я переглянула ще раз новий український правопис, нові правила. І тому я трошечки переглянула. Але решту правил я не дивилася і, напевно, я останні раз диктант писала 17 років тому. Тому це буде для мене дуже хороша перевірка.

Мова – має значення. І її потрібно вчити та любити. За право говорити та писати українською наші предки віддавали свої життя. Розмовляти «солов’їною» особливо важливо в ці буремні часи, коли на Сході України війна.

Мар’яна ҐРІҐАШ

пише диктант єдності

Якщо ще живуть в Україні, то обов’язково треба вчити українську мову. І це є важливо, бо мова – це код нації, це душа нації. Тобто, треба її знати.

Диктант єдності започаткували у 2000 році з метою єднання навколо мови. Щороку текст різний. Його пишуть і за кордоном у День української писемності, який відзначають 9 листопада.