Подробиці

 «Діалог заради розвитку»: на Закарпатті підбили перші підсумки засідань експертної ради з розвитку малого і середнього бізнесу в умовах кризи. Проєкт виконується Установою Агенція Регіонального Розвитку Закарпатської області за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Денис МАН, заступник голови Закарпатської обласної ради

Проект «Діалог заради розвитку» задумувався, власне, як діалог заради діалогу та розуміння. Якраз його нам не вистачає, це перше та ключове. Агенція регіонального розвитку Закарпатської області, яка виконує проект спільно із Закарпатською ОДА та донором — програмою UCBI, намагалася зробити його максимально широким. Є ряд здобутків, які вдалося досягнути у попередні місяці.

Метою «Діалогу заради розвитку» є допомога закарпатським виробникам розширити їхнє охоплення потенційних клієнтів. Задля цього команда проєкту працює над створенням та наповненням онлайн-платформи «Зроблено в Закарпатті». Ряд крафтових регіональних виробників уже долучилися до цього промоційного маркет-плейсу. Втім, робота над брендом «Зроблено в Закарпатті» триває, також включає у себе й інформаційну складову.

Катерина НАТУРКАЧ, менеджерка проєкту «Діалог задля розвитку»

Розширити їхню аудиторію не тільки на Закарпатті, але і за його межами. Інформаційна складова кампанії полягає в розміщенні бордів також у столиці, Києві. Платформа уже поповнюється новими виробниками, новими брендами, Так, ще наразі на стадії розробки, але процес уже йде.

Ігор ВИШНЯК, асистент з розвитку проєктів Зміцнення громадської довіри (UCBI II)

Ми готові і надалі сприяти тим першим крокам, які були у рамках цього проекту. За потреби, підтримка у промоції та розкрутці того маркет-плейсу, який є. Це допомога в комунікації влади та бізнесу у подальшому. Це перше, друге — запропонувати від імені нашої компанії відкриті щодо подальших проектів, а співпраця надалі буде такою ж ефективною, як і попередні 2 роки.

Коронакриза та виклики пандемії поставили перед усім світом нові умови життя. Тому, за словами голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова, наразі в Україні розпочався масштабний процес створення національної Координаційної ради, мета — спільно із бізнесом напрацювання законодавчих змін щодо комплексного вирішення питань українських підприємців макро та мікро-бізнесу. В усіх областях України створюються робочі групи.

Анатолій ПОЛОСКОВ, голова Закарпатської ОДА

Ми всі розуміємо, у якій ситуації опинився малий бізнес в умовах викликів коронакризи. Ми також розуміємо, що поруч із представниками легального бізнесу є чимало тих, хто працює у тіні чи напівлегально. І це ставить нерівні умови, наша ж мета зробити умови однаковими для всіх. Ми розуміємо, що бізнес — це пріоритет. Це номер один до нашої уваги, адже е соціальна стабільність, це податки, це рух вперед усієї нашої економіки.

Окрім того, на сесії Закарпатської обласної ради депутати підтримали «Програму розвитку малого та середнього підприємництва у Закарпатській області на 2021-2023 роки».

Андрій ДАВИДОВ, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА

Програма — це допомогти малому та середньому бізнесу хоча би погасити ті кредити, які є і не можуть далі будуть оплачені. У програмі передбачено 1,5 млн грн на відшкодування за відсотковими ставками. Також передбачається створення 6 центрів надання послуг — сприяння бізнесу, бути такими міні бізнес-нянями. Це проект буде реалізований за рахунок секторальної бюджетної підтримки.

На засіданні були внесені фінальні корективи до  регіонального плану підтримки закарпатського підприємництва в умовах кризи COVID-19, а також, запропоновані нові інструменти підтримки регіонального бізнесу за підсумками попередніх обговорень. Зокрема, досі триває прийом заявок на участь у платформі «Зроблено в Закарпатті». Тож, якщо Ви або Ваші знайомі є тим унікальним закарпатськими виробниками, координатори просять заповнити коротку гугл-форму https://forms.gle/CUmXB4vxHNXN1wuw8  і адміністратор платформи з Вами зв’яжеться.