Подробиці

Ужгородка Елена хворіє на цукровий діабет із дитинства. Дівчині діагностували недуг у 6-річному віці. Зараз вона – студент-медик, майбутній ендокринолог.

Елена БУДКО

 студентка, хворіє на діабет

Я маю більш врегулювати свій спосіб життя до правильного. Я вважаю, що кожна людина має врегулювати свій спосіб життя. Як людина, яка хворіє на цукровий діабет. Так би було правильно. Але ми вже маємо таку необхідність Якщо здорова людина може собі дозволити відхилитися від цих меж, то ми маємо бути завжди в рамках.

«Цукровий діабет: сьогодні ми можемо змінити «завтра»! Під таким гаслом відбулася спільна зустріч медиків з пацієнтами, які хворіють на діабет та їхніми сім’ями. Усі охочі виміряли рівень глюкози у крові. Зробили понад дві сотні аналізів. Центральна тема заходу –  родина та її роль у лікуванні недуги.

Ольга ОЛЕКСИК, обласний ендокринолог

Присвячений питанням самоконтролю, питанням життя хворих на цукровий діабет. Адаптація їх у суспільстві. Ми продовжуємо традицію таких семінарів, відкритих шкіл для пацієнтів із цукровим діабетом, де ми будемо розказувати про самі актуальні питання, які хвилюють кожного пацієнта.

За статистикою, із 100% хворих на діабет, тільки половина знає про свій недуг, а 25% -отримує відповідне лікування.

Юрій ГОЛОВНИЧ

 голова ГО «Діабетична спілка м. Ужгорода»

Крім того, що іде спадковість по цій хворобі, я думаю, що дуже важливий чинник у цій хворобі – це ситуація взагалі в житті, в державі. Підвищений рівень стресового навантаження. Недостатнє харчування. Недостатня увага людей до свого здоровя. Щоб виявити цукровий діабет на початковій стадії, коли можна легше з цим обійтись.

Медики наполягають: важливо контролювати рівень цукру в крові та проходити обстеження кожні півроку. Займають такі тести всього декілька хвилин.