Подробиці

Майже 300 ужгородців узяли участь в експрес-тесті на виявлення цукру у крові. Серед них і  Антон Штурмаревич, який випадково натрапив на цю ініціативу. Результатом задоволений, цукор в нормі і можна не турбуватись.

Антон ШТУРМАРЕВИЧ

ужгородець

Одна справа це змусити себе прокинутися зранку, так мені треба піти в лікарню, треба здати аналізи, треба виміряти рівень цукру, чогось такого, це не дуже часто таке от відбувається, а от коли це експресом, просто на місті є така можливість, то чому цим не скористатися. Тим більше це дуже правильна ініціатива взагалі от такі ось експрес-аналізи  для того, щоб здоровя  нашого населення було під постійним контролем і людина постійно контролювала своє здоровя.

Щоб підготувати таку кількагодинну акцію зусиль доклали багато організацій. Закарпатська Ендоклініка, медична лабораторія Астра-діа, діабетична спілка Ужгорода та асоціація студентів-медиків України. Останні на волонтерських засадах виконують медичні маніпуляції та вчаться тонкощам справи.

Олександр ГОЛУБЕНКО

член ГО «Українська медична студентська асоціація»

Перед тим ми проводимо тренінги для наших волонтерів, як правильно  говорити, що треба казати, щоб знали набір матеріалу, який має норми цукру, як правильно вимірювати цукру, як правильно тиск вимірювати, як правильно  тиск вимірювати, як правильно з людьми говорити і так далі.

На місці протягом усієї акції перебуває і лікар-ендокринолог Закарпатської Ендоклініки Ольга Олексик. Перша консультація фахівця такого рангу –надзвичайно важлива для людей, які шоковані результатом експрес-тесту.

Ольга ОЛЕКСИК

лікар-ендокринолог ТОВ «Закарпатська ЕНДОКЛІНІКА»

Саме на таких акціях  ми можемо виявити цукор крові у безсимптомно перебігаючого захворювання.  такі люди, звичайно вони переживають дуже, якщо ми знаходимо такий показник у них високий, але ми спрямовуємо їх на те, щоб вони перевірили цей показник ще раз, щоб вони звернулися до лікаря і допомагаємо їм зорієнтуватися в такій складній ситуації, коли вони вперше це дізналися. Сьогодні був випадок, коли ми дізналися, що в однієї з перехожих ми отримали цукор крові більше 27 і відразу відправили її до лікаря, адже це  реально дуже високий цукор і це може загрожувати її здоров’ю вже сьогодні.

Тиждень з 11 до 18 листопада присвячений запобіганню та профілактиці цукрового діабету. І висока активність участі містян в подібних акціях зумовлена розумінням великої небезпеки у самій хворобі та її поширенні серед населення – наголошують лікарі.