Подробиці

МОЗ повідомляє: в Україні зафіксовані два нові випадки інфікування коронавірусом. 16 березня в Чернівецькій області у двох жінок було лабораторно підтверджено COVID-19. Пацієнтки ізольовані, їхній стан стабільний. Проводиться робота з контактними особами.

У міністерстві застерігають також і від шахраїв, які активно у мережі пропонують придбати нібито засоби для лікування та профілактики коронавірусу COVID-19. Таких препаратів у світі не існує, а у випадку підтвердження інфікування коронавірусом лабораторними дослідженнями пацієнту в ізоляції надається симптоматичне лікування.

Напередодні із терміновою заявою до українців звернувся і Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець. Він закликав не бути легковажними, не панікувати, а мобілізуватися — допомогти собі, своїм близьким та співгромадянам.  Не варто чекати масового інфікування українців, а діяти негайно — на випередження.

«Необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.

Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки. Всі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією. Крім цього, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ми могли ще швидше реагувати на нові виклики, які перед нами ставить епідемія», — йдеться у зверненні.  

Міська влада Львова уже з ранку понеділка, 16 березня, оголосила про загальний карантин: коли працювати залишаються лише аптеки та продуктові магазини. Ужгород в очікуванні офіційного рішення, в той же час є заклади громадського харчування і торгівлі, які уже оголосили про перехід на режим роботи онлайн. Уже є інформація, що 17 березня місто закриває усі заклади торгівлі, крім продуктових, аптек та заправок. Офіційне рішення комісії з надзвичайних ситуацій обіцяють опублікувати найближчим часом.