Подробиці

МОЗ повідомляє: станом на ранок 25 березня в Україні 113 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 29 нових випадків: 13 на Чернівеччині, 2 у Тернопільській області та Києві, 7 на Київщині.  Виявлено перші інфікування у Волинській, Одеській, Луганській та Запорізькій областях.

Наразі коронавірусна хвороба зафіксована:

▪️Волинська область — 1 випадок (виявлено за останню добу);

▪️Запорізька область — 2 випадки (виявлені за останню добу)

▪️Дніпропетровська область — 2 випадки;

▪️Донецька область — 1 випадок;

▪️Житомирська область — 2 (1 летальний) випадки;

▪️Івано-Франківська область — 5 (1 летальний) випадків;

▪️м. Київ — 31 випадок (з них 2 виявлено протягом останньої доби);

▪️Київська область — 22 випадків (з них 7 протягом останньої доби);

▪️Львівська область — 2 випадки;

▪️Луганська область — 1 (виявлено за останню добу)

▪️Одеська область — 1 (виявлено за останню добу)

▪️Тернопільська область — 4 (1 летальний) випадки, 2 з яких виявлено протягом останньої доби;

▪️Чернівецька область — 38 (1 летальний) випадків, з них 13 виявлено протягом останньої доби;

▪️Черкаська область — 1 випадок.

Четвертий летальний випадок від коронавірусної інфекції стався в Тернопільській області: помер 68-річний пацієнт з лабораторно підтвердженим тестом на COVID-19. Наразі проводиться робота з контактними особами.

На Закарпатті наразі вірусологічною референс-лабораторією не підтверджений жодний випадок інфікування: у жінки тестування методом ПЛР у Мукачеві дало позитивний результат, втім в обласній лікарні експрес-тест дав негатив. Для остаточного діагнозу очікують результатів із Києва.

Напередодні Закарпаття отримало 5 тис експрес- та ПЛР тестів (які дають практично 100-відсотковий результат), 280 костюмів комбінезонів для біозахисту, 2660 респіраторів. Загалом на боротьбу із коронавірусом в нашій області вже виділено  187 млн грн.

В Україні зареєстровано три вітчизняні виробники тест-систем ПЛP-діагностики коронавірусної інфекції. Продукція двох із них уже випробовується вірусологічною лабораторією інституту Національної академії наук України.  Крім того, наразі в Україні працюють 28 лабораторій, здатних проводити понад 200 досліджень на добу кожна. У разі потреби МОЗ буде залучати приватні лабораторії та перепрофілювати ветеринарні й ВІЛ-лабораторії.

МОЗ України домовилося про співпрацю з компанією Google у рамках інформаційної підтримки, спрямованої на запобігання поширення коронавірусної інфекції в Україні. Відомство отримало грант в еквіваленті 550 000 доларів на пошукову кампанію в рамках пріоритетизації офіційних джерел інформації, аби  результати на запити в пошуковику видавалися першими.