Подробиці

На центральній вулиці прикордонного Чопа — велелюдно. Поруч військовослужбовці в однострої з бойовим прапором частини. Так розпочалися урочистості з відзначення Дня Чопського прикордонного загону. Бійці підрозділу одні із перших вирушили на підкріплення державного кордону у зону проведення АТО, чимало їх і нині продовжують нести службу.

Руслан ЦАПЮК

начальник Чопського прикордонного загону

Нас всіх об’єднує одне — це державний кордон. Я свою службу розпочав у 1995 році, прикордонники — це завжди сім’я, починаючи із невеликого підрозділу, які хоч невеликим колективом але жили завжди дружно. Жили в горах, де практично навколо тебе немає нічого, окрім системи охорони кордону. Чи це може бути на східній ділянці, де поруч тільки лісосмуга. Я служив і в Криму: там з одного боку море, з іншого гори. І об’єднував усіх особовий склад, із яким проходиш службу.

Почесним гостем свята стала найулюбленіша серед «зелених беретів» художниця — волонтерка та друг стражів кордону Беата Куркуль. Майстриня електронного пера та комп’ютерних графік завітала до прикордонників зі своїми найкращими роботами.  За лаштунками багатьох картин Беати є реальні історії бійців. Тому, як зазначають самі прикордонники, роботи художниці є такими «живими» та емоційними.

Беата КУРКУЛЬ

художниця

Це був 2015 рік. Я поверталися потягом із виставки у Дніпрі, виходжу у тамбур – а там боєць стоїть. Тоді був дуже жаркий вечір, військовий стояв, опершись спиною до стінки та виглядав у вікно. А там за вікном пейзаж із поля соняшників. Це було дуже гарно. на обличчі бійця легка усмішка. Я це дуже запам’ятала, і згодом зобразила. Додала рюкзак і розгрузку. Але думаю, мені пробачать цю маленьку фантазію.

Під час урочистого шикування на Європейській площі провели і церемонію посвячення старшокласників Чопської загальноосвітньої школи №1, учасників юних «Вартових кордону» — у прикордонники. На знак цього школярам символічно вручили зелені берети.

Андрій ЧОРНОМОРЕЦЬ

учень Чопської ЗОШ №1, учасник «Вартових кордону»

Мені взагалі дуже подобається тематика прикордонників, усе, що пов’язане зокрема і з такими урочистими змаганнями. На «Джурі» ми можемо перевірити не тільки свою фізичну готовність, але й завдання на логіку виконати. І розумово, і фізично.

Аліна ПИЛИП

учениця Чопської ЗОШ №1, учасниця «Вартових кордону»

Я вступила у цей рій за власним бажанням. Захоплююся роботою прикордонників. Мене тягне до такої тематики, до такого обраного діла.

 

Під гул моторів, присутнім влаштували і захоплюючі показові виступи мобільного підрозділу Чопського загону. Спецпризначенці продемонстрували порядок затримання та конвоювання порушників законодавства.

Окремо працювала локація, де для гостей влаштували показ зброї, автомобільної та спеціальної техніки, що перебувають на оснащенні у прикордонників.