Подробиці

Чергове засідання сесії Ужгородської міської ради розпочалося із хвилини мовчання на честь військовослужбовців-закарпатців, які загинули на навчаннях у Рівненській області.

Далі депутат Микола Сюсько доповів про результати децентралізації на Закарпатті і запропонував на розгляд керівництву міста та робочій групі варіанти розвитку Ужгорода.

Микола СЮСЬКО, депутат Ужгородської міської ради

Перше – принцип Парето. Розподіл ресурсів. 80% мають іти на ті речі, про які ми звикли. На ремонт доріг, шкіл і так далі. 20% мають іти на розвиток, тобто розвиткові проекти, які будуть приносити для міста у майбутньому розвиток. Друге – основним ресурсом бюджету у нашому місті, нам потрібно , ми повинні зосередитися і надалі, щоб збільшувати надалі цей ресурс. Створювати сприятливі умови для мешканців, для проживання у нашому місті.

Одне з питань порядку денного включало у себе підпункт про виділення 120-ти кв/м. для будівництва закладу громадського харчування. Однак рішення не було прийняте.

Богдан АНДРІЇВ, Ужгородський міський голова

Ішлося про земельну ділянку, яка на розі вулиці Закарпатської і Загорської. Цей проект був відхилений. Йому рекомендовано звернутися повторно. Подати відповідні документи до центру надання адміністративних послуг для викупу земельної ділянки під майном.

Ужгородські депутати підтримали проект рішення «Про місцеві податки та збори». З 1 січня 2019 року буде змінено розмір ставок земельного та податку на нерухоме майно.

Критичні зауваження від Управління архітектури та правового забезпечення викликало рішення міської ради про мораторій на забудову земельних ділянок у межах історичного ареалу Ужгорода.

Олег БОРШОВСЬКИЙ, головний архітектор Ужгорода

У нас існує історико-архітектурний план. У ньому є обмеження по забудові і по інших питаннях. Дане питання просто блокує реконструкцію, будівництво.

Віталій ПЕКАР, заступник начальника управління правового забезпечення Ужгородської міської ради

Рішення про мораторій, забудову земельних ділянок не відповідає чинному законодавству. Бо сам історико-архітектурний план постановою Адміністративного суду визнаний нечинним. У нас фактично немає цієї закріпленої історико-культурної зони і ареалу.

Рішення про мораторій більшістю голосів було відхилено. Окрім того, Ужгородський міський голова, Богдан Андріїв, повідомив про те, що уже є Постанова Кабміну про виділення на ремонт набережної Незалежності в Ужгороді 21-го мільйона гривень.